Mam Talent!

Audiofeels zwycięzcami prestiżowego festiwalu w Nowym Jorku

Audiofeels | fot. materiały prasowe

Zespół Audiofeels, który zajął trzecie miejsce w pierwszej edycji „Mam Talent!”, jednogłośnie zwyciężył w konkursie Harmony Sweepstakes A Cappella Festival New York, który odbył się w minioną sobotę. Artyści pokonali osiem grup, w tym siedem ze Stanów Zjednoczonych i jedną z Kanady. Audiofeels zdobyli aż dwie nagrody – publiczności i pierwszą nagrodę przyznaną przez jury konkursu.

Audiofeels | fot. materiały prasowe
Audiofeels | fot. materiały prasowe

Harmony Sweepstakes A Cappella Festival New York jest konkursem regionalnym, a nagroda jurorów gwarantuje grupie udział w krajowym finale festiwalu. Impreza odbędzie się w maju 2012 r. w San Francisco.

Podczas konkursu w Nowym Jorku Audiofeels wykonali utwór „Something in the Way” z repertuaru Nirvany, „Kiss From a Rose” Seala oraz „Seven Nation Army” grupy The White Stripes. Artyści z Audiofeels są mile zaskoczeni wygraną, zwłaszcza że – jak oceniają – konkurencja prezentowała wysoki poziom. Tym bardziej cieszy fakt, że po raz pierwszy od dawna decyzja przyznania głównej nagrody zapadła jednogłośnie. Zwycięstwo polskiej grupy jest pierwszą wygraną europejskiego zespołu w 28-letniej historii festiwalu.

Harmony Sweepstakes A Cappella Festival jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzyki a cappella na świecie. Audiofeels jest także laureatem konkursu muzyki a cappella w Lipsku, który odbył się w czerwcu 2011 roku.

Ostatni album w dyskografii Audiofeels to płyta „Unfinished”, która ukazała się 7 listopada 2011 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł