Idol, Survivor 24: One World

„Survivor” i „American Idol” mają się coraz gorzej

Program Survivor traci na oglądalności | fot. CBS

To mogą być najgorsze w historii sezony „Survivor” i „The American Idol”. Widownia obu widowisk spada: w ubiegłym tygodniu zanotowano najsłabsze wyniki oglądalności.

Program Survivor traci na oglądalności | fot. CBS
Program Survivor traci na oglądalności | fot. CBS

W minionym tygodniu ratingi dla „Survivor” i „American Idol” uplasowały się na najniższym poziomie w historii.

Emitowany w stacji CBS reality show „Survivor” oglądało 10,32 mln widzów przy współczynniku 2.8. To 10% spadek widowni w stosunku do poprzedniego tygodnia i, biorąc pod uwagę grupę docelową 18-49, najgorszy wynik w historii 11-letniej emisji – wynika z danych TV By the Numbers.

W tym czasie „Amerykański Idol” również zanotował najsłabszy wynik oglądalności. Widowisko stacji FOX śledziło 15,35 mln widzów przy współczynniku 4.9. W grupie 18-49 odnotowano aż 16% spadek w stosunku do poprzedniego tygodnia i 35% spadek w stosunku do ubiegłego roku.

Dzień później było jeszcze gorzej. „Idol” po raz kolejny przegrał z komedią „The Big Bang Theory”. Program oglądało wówczas 15,64 mln osób przy współczynniku 4.5. „The Big Bang Theory” w CBS przyciągnęło 16,2 mln osób, przy ratingach na poziomie 5.3, co oznacza 14% spadek w stosunku do minionego tygodnia i aż 39% spadek w stosunku do zeszłego roku.

Pocieszające jest, że spadek widowni zanotowały także inne emitowane w tym czasie programy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł