Extreme Makeover: Home Edition

„Extreme Makeover: Home Edition” znika z anteny

Extreme Makeover: Home Edition zniknie z antenty ABC | fot. NBC

To koniec reality show „Extreme Makeover: Home Edition”. Program, który polskim widzom znany jest pod tytułem „Dom nie do poznania” (show emitowały u nas stacje Polsat i TVN Turbo) niebawem zniknie z anteny amerykańskich telewizorów.

Extreme Makeover: Home Edition zniknie z antenty ABC | fot. NBC
Extreme Makeover: Home Edition zniknie z antenty ABC | fot. NBC

Obecnie stacja ABC emituje dziewiątą i ostatnią edycję programu, w którym na przestrzeni lat było można zobaczyć niezwykłe renowacje domów. W sezonie 2011/2012 reality show został przeniesiony na piątkowe wieczory, co skutkowało kolejnym spadkiem oglądalności – tym razem do poziomu 5,5 mln widzów. Skutek? Format zniknie z anteny 13 stycznia 2012 roku, kiedy to zostanie wyemitowany dwusetny, finałowy epizod. W ratowaniu widowiska nie pomógł nawet udział Michelle Obamy, Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych.

W ostatnim odcinku widzowie będą mogli zobaczyć jak ekipa wybuduje siedem całkowicie nowych domów w zniszczonej przez tornado miejscowości Joplin. Pomimo zakończenia produkcji, ABC informuje, że „zamierza pokazać kilka specjalnych odcinków, już po zakończeniu sezonu”.

Program „Extreme Makeover: Home Edition” („Ekstremalna przemiana: Edycja domowa”) miał swoją premierę w grudniu 2003 roku. Show zapożyczył swą nazwę od show „Extreme Makeover”, w którym było można oglądać operacje plastyczne. Jednak to wersja „Home Edition” cieszyła się większym zainteresowaniem widzów: plastyczne przemiany było można oglądać tylko przez cztery sezony, w latach 2002-2007.

Widowisko „Extreme Makeover” doczekało się jeszcze jednego spin-offu w postaci „Extreme Makeover: Weight Loss Edition” („Ekstremalna przemiana: Utrata wagi”), który był emitowany latem tego roku w telewizji ABC.

Poprzedni artykułNastępny artykuł