The Voice of Poland

Tomasz Terlikowski o „Nergalu”: „Szatan posługuje się artystami”

Adam Darski | fot. EAST NEWS

Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta i działacz katolicki odniósł się do obecności Adama „Nergala” Darskiego w programie TVP. – Szatan zwodzi ludzi, posługując się artystami, którym być może wydaje się, że tylko żartują, albo „tylko” budują pewną kreację sceniczną – mówi we „Wprost” Terlikowski.

Adam Darski | fot. EAST NEWS
Adam Darski | fot. EAST NEWS

– Martwi mnie, że dokonuje się trywializacja osoby szatana, że robi się z niej żarty i sugeruje, ze każdy, kto wierzy w istnienie osobowego szatana, to jest świr. Oczywiście rozumiem ateistę, który mówi: dla mnie to jest mit. Tylko ja mówię ateiście: to odpowiedz sobie na pytanie, skąd się biorą opętania, dlaczego są sytuacje nieco podobne do choroby psychicznej, ale nią nie są i psychiatra nie potrafi sobie z nimi poradzić? Dlaczego są sytuacje, w których nagle dziewczyna zaczyna mówić 36 językami, część z nich to są już języki martwe, a kiedy przychodzi egzorcysta, ona jest mu w stanie wymienić jego grzechy, o których on już sam nie pamięta, albo zaczyna lewitować – mówi publicysta.

Terlikowski podaje też konkretne „działania szatana”. Pod jego wpływem są według publicysty wszyscy ci, którzy głosują za „zabijaniem nienarodzonych”. – Kiedy egzorcyzmowano Annelise Michel, to ona w pewnym momencie powiedziała, lub ten, który przez nią mówił, powiedział: dzisiaj jest nas tutaj niewielu, ponieważ wszyscy jesteśmy w Bonn, bo dzisiaj będzie głosowana ustawa dopuszczająca aborcje. I nie mam żadnych wątpliwości, że niezależnie od intencji polityków, którzy głosują za zabijaniem nienarodzonych – to jest efekt działania szatana” – powiedział Terlikowski.

[Dziennik]

Poprzedni artykułNastępny artykuł