Big Brother

USA: wystartowała 13 edycja „Big Brothera”. All-Starsi wśród uczestników

Julie Chen | Foto: tvweek.com

W czwartek wieczorem w USA rozpoczęła się emisja 13 edycji „Big Brothera”. Wśród 14 uczestników znalazło się osiem zupełnie nowych osób oraz sześciu byłych mieszkańców Domu Wielkiego Brata.

Julie Chen | Foto: tvweek.com
Julie Chen | Foto: tvweek.com

W tegorocznej edycji amerykańskiego „Big Brothera” do Domu Wielkiego Brata wprowadziło się ośmiu nowych zawodników oraz – po sześciu dniach – sześciu dawnych mieszkańców, czyli All-Starsów. Wśród gwiazd, które ponownie biorą udział w programie, znaleźli się Richard „Evel Dick” Donato i Daniele Donato („Big Brother 8”), Jeff Schroeder i Jordan Lloyd („Big Brother 11”) oraz Brendon Villegas i Rachel Reilly („Big Brother 12”). To właśnie z nimi będą musieli zmierzyć się lub zawszeć sojusz pozostali domownicy, którzy również zostali połączeni w pary.

Osobom, które nie śledziły do tej pory „Big Brothera” w Stanach Zjednoczonych przypominamy, że widowisko znacząco różni się od edycji emitowanych w innych krajach. W przypadku trzynastej edycji każdego tygodnia domownicy wezmą udział w konkurencji, której zwycięzca zostanie Głową Domu (oznacza to także nietykalność podczas nominacji także dla partnera zwycięzcy). Zwycięska osoba otrzyma prywatną sypialnię i nominuje jedną parę do opuszczenia reality show.

Następnie rozgrywane będą konkurencje o Veto, które pozwalają na zdobycie immunitetu i zapewnienie dalszego pobytu w Domu jednej osobie. Jeżeli Veto zostanie użyte, Głowa Domu musi zastąpić dotychczasowego nominowanego innym graczem. O tym, kto opuści grę, decydują wszyscy mieszkańcy Domu w sekretnym głosowaniu , odbywającym się w Pokoju Zwierzeń. Głowa Domu bierze udział w typowaniu tylko w przypadku, kiedy oboje spośród nominowanych uzyskają taką samą liczbę głosów.

Dodatkowo każda osoba, która będąc nominowaną przetrwa eliminację (w pierwszych czterech tygodniach gry), otrzyma Złoty Klucz, gwarantujący miejsce w pierwszej dziesiątce. Oznacza to, że taki uczestnik nie będzie mógł w najbliższym czasie zostać wskazanym do odejścia, ale także nie będzie brał udziału w konkurencjach o tytuł Głowy Domu.

Tak jak w poprzednich sezonach, wszyscy uczestnicy reality show mogą się zmawiać, manipulować i zawierać sojusze. Ponadto zawodnicy, podobnie jak w reality show „Survivor”, muszą obmyślać własne strategie, które zaprowadzą ich do zwycięstwa.

Oprócz powrotu byłych uczestników, producent wykonawczy „Big Brothera” Alison Grodner obiecuje widzom tegorocznej edycji kolejny zwrot akcji, którego szczegóły są na razie owiane tajemnicą. Grodner dodaje, że powrót uczestników z poprzednich edycji nie był jej pomysłem – To nie była decyzja, którą ja podjęłam – zdradza. Z jej wypowiedzi wynika, że na udział All-Starsów w reality show wpływ miało szefostwo stacji CBS.

13 edycja amerykańskiego „Big Brothera” emitowana będzie trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i niedziele. Po raz pierwszy widowisko będzie można oglądać przez 24 godziny na dobę nie tylko przez Internet, ale także za pośrednictwem telefonów komórkowych.

„Big Brother 13” prowadzi Julie Chen. Finał reality show odbędzie się w połowie września. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 500 tys. dolarów.

O programie możecie porozmawiać na łamach naszego Forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł