Fear Factor

USA: „Fear Factor” powróci po latach

NBC przywróci na antenę reality show Fear Factor | fot. NBC

Amerykańska stacja telewizyjna NBC zamierza po pięciu latach przywrócić zdjęty z anteny reality show „Fear Factor” („Czynnik strachu”). W tym kontrowersyjnym widowisku uczestnicy brali udział w trzech przerażających konkurencjach, sprawdzających wytrzymałość psychiczną i fizyczną. Powrót programu na antenę NBC jest już pewny. Co czeka na widzów w nowej odsłonie formatu?

NBC przywróci na antenę reality show Fear Factor | fot. NBC
NBC przywróci na antenę reality show Fear Factor | fot. NBC

Reality show „Fear Factor” to program, w którym sześciu uczestników walczyło o zwycięstwo w trzech przerażających konkurencjach, sprawdzających wytrzymałość psychiczną i fizyczną. Zadania bywały różne: od zjedzenia 100-letnich jaj, przez ekstremalne zadania fizyczne, aż po wypicie koktajlu z karaluchów i robaków lub płynnego, sfermentowanego jelita kałamarnicy.

Format miał swoją premierę 11 czerwca 2001 roku. Z powodu spadających wyników oglądalności, po 6 sezonach emisji, 12 września 2006 roku show zakończył swój żywot. Łącznie stacja NBC wyemitowała 142 epizody programu i 6 odcinków specjalnych.

Teraz telewizja NBC zamierza wskrzesić popularne przed laty widowisko. Jak mówi Paul Telegdy z NBC, stacja zaczęła rozważać przywrócenie reality show na antenę po tym, kiedy siostrzana stacja kablowa Chiller w trakcie emisji powtórkowych odcinków „Fear Factor”, zrealizowanych przed dziesięciu laty, zaczęła notować dobre wyniki oglądalności. – Od tamtej pory nikt nawet nie zbliżył się do zrobienia tego, co działo się w tym programie – stwierdził Telegdy w rozmowie z EW.

Telegdy spotkał się już z producentem „Fear Factor” z Endemol USA i omówił możliwość realizacji kilku specjalnych odcinków formatu. – Pomyślałem: wykorzystajmy wszystko, czego się od tamtej pory nauczyliśmy i zbierzmy ekipę do kupy – powiedział Telegdy. Do ekipy ma m.in. dołączyć producent wykonawczy Matt Kunitz, znany z prac przy „Wipeout” dla stacji ABC.

Telegdy liczy, że nowa odsłona „Fear Factor” spotka się z dużym zainteresowaniem. Argumentuje, że program emitowany był w czasach, kiedy w ramówkach królowały seriale. Teraz wszystko się zmieniło, a główne miejsce w ramówkach stacji telewizyjnych zajmują produkcje typu reality show. – Możliwości technologiczne ewoluowały od czasu „Fear Factor”, więc będziemy w stanie zrobić jeszcze lepszy program, jeszcze bardziej wizualnie powalający – zapowiada Telegdy.

Casting do nowej odsłony „Fear Factor” już się rozpoczął. Producenci szukają dwuosobowych drużyn, które wezmą udział w ekstremalnych konkurencjach. Nagrodą dla zwycięzców jest 50 tys. dolarów.

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie reality show powróci na antenę NBC i czy dawny prowadzący Joe Rogan ponownie wcieli się w rolę gospodarza. Po zakończeniu produkcji widowiska Rogan otwarcie mówił, że program był „męczący”, „bezmyślny”, ale producenci „świetnie płacili”.

Przypomnijmy, że przed laty polską edycję widowiska pt. „Fear Factor – Nieustraszeni” emitowała telewizja Polsat. Show został zdjęty z anteny po jednym sezonie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł