You Can Dance 6

Szósta edycja „You Can Dance” z mniejszą oglądalnością

Uczestnicy szóstej edycji You Can Dance | fot. TVN

Szóstą edycję programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!” śledziło na antenie TVN mniej widzów niż emitowaną rok temu piątą serię. Show wygrał jednak z konkurencją. W planach jest już kolejna edycja.

Uczestnicy szóstej edycji You Can Dance | fot. TVN
Uczestnicy szóstej edycji You Can Dance | fot. TVN

Średnia oglądalność szóstej edycji „You Can Dance”, emitowanej w środy o 21:30, wyniosła 2,69 mln widzów przy udziale w rynku na poziomie 21,39 proc. w grupie 4+ i 23,16 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W paśmie nadawania tanecznego programu telewizja TVN była liderem rynku, zarówno w grupie 4+ jak i w grupie 16-49. Na drugim miejscu wśród wszystkich widzów uplasowała się TVP2, emitująca serial „Rodzinka.pl” i filmy fabularne – jej udział wyniósł 14,85 proc. Dalej znalazły się: Polsat (filmy i mecze Ligi Mistrzów; 14,48 proc.) i TVP1 („Operacja życie”, filmy dokumentalne; 10,52 proc.). W grupie 16-49 drugie miejsce zajął Polsat.

Szóstą edycję „You Can Dance” oglądało o ponad 300 tys. widzów mniej niż piątą odsłonę programu, emitowaną wiosną 2010 roku. W klasyfikacji wszystkich dotychczasowych edycji, obecnie zakończony sezon „You Can Dance” był drugą najgorzej oglądaną edycją w historii show. Mniejsza oglądalność miała tylko czwarta edycja, emitowana wiosną 2009 roku.

Z danych telemetrycznych wynika, że „You Can Dance 6” oglądały głównie kobiety, widzowie w wieku od 25 do 44 lat oraz po pięćdziesiątce, mieszkańcy miast, a także osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

Wpływy reklamowe z szóstej odsłony „You Can Dance” wyniosły 38,8 mln zł. Było to o 5,6 mln zł więcej niż przy piątym sezonie (dane cennikowe netto, bez rabatów).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł