Bitwa na głosy

Oficjalnie: Hubert Urbański poprowadzi „Bitwę na głosy”

Hubert Urbański i gwiazdy show Bitwa na głosy | Foto: FORUM

Nie Piotr Gąsowski i nie Tomasz Kammel, jak uprzednio donosiły tabloidy, a Hubert Urbański poprowadzi nowy show w TVP2 pt. „Bitwa na głosy”. W jury widowiska zasiądą Grażyna Szapołowska, Alicja Węgorzewska i Wojciech Jagielski.

Hubert Urbański i gwiazdy show Bitwa na głosy | fot. FORUM
Hubert Urbański i gwiazdy show Bitwa na głosy | fot. FORUM

W reality show osiem zespołów wokalnych, kierowanych przez gwiazdy reprezentujące swoje miasta, rywalizować będzie o zwycięstwo i nagrodę główną.

Od początku lutego w 8 miastach trwały castingi do zespołów, prowadzonych przez znanych artystów. Wśród gwiazd, które poprowadzą grupy, znaleźli się Urszula Dudziak (Zielona Góra), Natasza Urbańska (Warszawa), Halina Mlynkowa (Cieszyn), Krzysztof Cugowski (Lublin), Michał Wiśniewski (Łódź), Maciek Miecznikowski (Gdynia), bracia Golcowie (Milówka) i Piotr Kupicha (Katowice).

Szesnastoosobowe zespoły będą rywalizować w śpiewaniu podczas odcinków nadawanych na żywo. W pierwszych dwóch zaprezentują się po cztery zespoły, widzowie liczyć będą mogli też na materiały z castingów. Rywalizacja wszystkich drużyn rozpocznie się od trzeciego odcinka. Wykonania zespołów komentować będzie jury, określane przez produkcję bardziej jako grono ekspertów. Zasiądą w nim Grażyna Szapołowska, Alicja Węgorzewska i Wojciech Jagielski.

O losach uczestników zadecydują widzowie, którzy w każdym tygodniu wyeliminują jeden zespół. W finale zostaną dwie najlepsze drużyny, a zwycięzcy „Bitwy na głosy” wskażą cel charytatywny, związany z ich rodzinną miejscowością, na który przeznaczone zostaną wygrane pieniądze, czyli co najmniej 100 tys. zł.

W roli prowadzącego show zobaczymy Huberta Urbańskiego, znanego z prowadzenia takich formatów jak „Milionerzy”, „Taniec z Gwiazdami” i „Wyprawa Robinson”.”Cieszę się, że będę pracował przy programie na żywo, uwielbiam tę formę. Cieszę się też, iż jestem w TVP2″ – powiedział Hubert Urbański serwisowi Wirtualne Media.

Format „Bitwa na głosy” jest jedną z najdroższych produkcji w historii TVP. Show powstaje na licencji amerykańskiego widowiska „Clash of the Choirs”, należącego do Friday TV, a sprzedanego m.in. do Australii, Finlandii, Danii czy Łotwy. Za produkcję w Polsce odpowiada Mastiff Media Polska.

„To jeden z najdroższych programów rozrywkowych w historii Telewizji Polskiej, a na pewno najbardziej logistycznie skomplikowany. Próby do odcinków na żywo odbywać się będą jednocześnie w ośmiu miastach” – tłumaczy Grzegorz Piekarski, szef Mastiff Media Polska.

Przy programie pracuje ponad 100 osób, czyli tyle samo, ile przy talent-search show „You Can Dance”, który Mastiff robi dla TVN. „Po raz pierwszy w Polsce jeden producent realizuje równolegle dwie tak duże produkcje” – podkreśla Piekarski. „Bitwa na głosy” nagrywana będzie w hali w Ursusie.

Reality show będzie można oglądać na antenie TVP2 w każdą sobotę o godz. 19:55, począwszy od 5 marca. W tym czasie na antenie Polsatu emitowany będzie konkurencyjny program „Must be the Music”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł