Jak Oni Śpiewają 4

Oglądalność „Jak Oni Śpiewają 4”

W ubiegłą sobotę w Polsacie zakończyła się czwarta edycja show „Jak Oni Śpiewają”. Program miał najmniejszą oglądalność spośród wszystkich edycji widowiska, ale zapewnił stacji pozycję wicelidera w swoim paśmie emisji, zaraz za TVN.

Średnia widownia czwartej edycji muzycznego widowiska wyniosła 3,23 mln widzów, przy udziale w rynku na poziomie 22,59% w grupie 4+ i 19,70% w 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. To najmniejsza oglądalność spośród wszystkich wyemitowanych dotychczas edycji programu. Pierwszą edycję, pokazywaną wiosną 2007 roku, oglądało 4,5 mln widzów, drugą – 4,1 mln, a trzecią – 3,58 mln.

Tym razem jednak widowisko natrafiło na silnego konkurenta. W sobotnim paśmie, o 20:35 stacja TVN emitowała program „Mam Talent!”, który zapewnił jej pozycję lidera. Polsat znalazł się na drugim miejscu, ale udało mu się wyprzedzić oba kanały telewizji publicznej: TVP1, która pokazywała w tym czasie głównie filmy fabularne (3,03 mln widzów) i TVP2, emitującą m.in. „Fort Boyard”, „U Pana Boga w ogródku”, kabarety i filmy (1,99 mln).

„Format oparł się kolosowi konkurencji. Przez cały okres emisji miał stabilną, wysoką widownię. Finał, który zobaczyło 4,2 mln widzów, pokazał, że nasze show wciąż ma olbrzymi potencjał” – komentuje Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Dochód Polsatu z reklam nadawanych wokół czwartej serii „Jak Oni Śpiewają” wyniósł w sumie 45,3 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów). Tym razem programowi nie udało się pokonać w przychodach reklamowych „Tańca z Gwiazdami” (co miało miejsce wiosną br.). Zakończona tydzień wcześniej ósma edycja show TVN-u, miała o prawie 15 mln zł wyższe wpływy reklamowe od czwartej odsłony widowiska Polsatu. Większe wpływy z emisji reklam odnotowano też przy emisji programu „Mam Talent!” – 54,5 mln zł.

Wiosną przyszłego roku Polsat będzie emitował piątą edycję „Jak Oni Śpiewają”.

[WirtualneMedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł