Książki

Reality show: prawdziwy show dzieje się za kulisami

Okładka książki Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus pt. Reality show

28 stycznia na rynku ukaże się nowa książka Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus. Autorki bestsellerowej Niani w Nowym Jorku przenoszą czytelników w świat reality show, gdzie fakty mieszają się z fikcją, a prawdziwy show dzieje się za kulisami.

Osiemnastoletnia Jesse zostaje wytypowana do obsady programu o życiu nastolatków, kręconego w jej szkole przez modną stację telewizyjną. Wcale nie marzy o byciu gwiazdą, ale pieniądze, które zarobi pozwolą jej pójść do college’u, więc pokusa jest ogromna. Cena, którą przyjdzie jej zapłacić – udawane przyjaźnie, manipulacje producentów i pogoń za coraz większą oglądalnością sprawią, że życie Jesse wywróci się do góry nogami. Reality show to więcej niż lekka opowieść o przyjaźni, miłości i telewizji – to także świat obłudy, gry pozorów i bezlitosnej walki o sławę.

Okładka książki McLaughlin i Kraus pt. Reality show
Okładka książki McLaughlin i Kraus pt. Reality show

Emma McLaughlin i Nicola Kraus to duet pisarski, znany za sprawą Niani w Nowym Jorku. Autorki poznały się na uniwersytecie, gdzie razem studiowały edukację artystyczną. Zanim postanowiły wspólnie napisać Nianię w Nowym Jorku, Kraus kontynuowała naukę o sztuce, a McLaughlin pracowała jako konsultant biznesowy w sektorze prywatnym i publicznym. Newsweek ogłosił Nianię w Nowym Jorku „fenomenem”. Książka, która znalazła się na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa” i była najlepiej sprzedającą się powieścią 2002 roku, została w 2007 zekranizowana, a w filmie wystąpiły m.in. Scarlett Johansson, Laura Linney i Alicia Keys. Autorki wspólnie napisały również książkę Dedykacja oraz Pracująca dziewczyna.

Publikacja Reality show będzie dostępna w sprzedaży w księgarniach na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem sklepów internetowych już od 25 stycznia. Patronat medialny nad książką sprawuje serwis Reality-TV.pl.
Okładka książki McLaughlin i Kraus pt. Reality show
Okładka książki McLaughlin i Kraus pt. Reality show

Polski tytuł: Reality show
Oryginalny tytuł publikacji: The Real Real
Autorki: Emma McLaughlin, Nicola Kraus
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
W sprzedaży od: 25 stycznia 2010
Rok wydania: 2010
Format: 136×205
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Znak
Cena detaliczna: 32,90 zł

Poprzedni artykułNastępny artykuł