Big Brother

Australia: Terri zwyciężczynią „Big Brother 8”

Po 86 dniach, dziś w Australii zakończyła się ósma edycja „Wielkiego Brata”. Widowisko trwało od 27 kwietnia i wzięło w nim udział 21 uczestników.

Zwyciężczynią programu została 52-letnia Terri Munro. Co ciekawe, Terri została wyeliminowana z programu już pierwszego dnia trwania widowiska. Wówczas Wielki Brat postawił wszystkim uczestnikom ultimatum: zawodnicy nie wejdą do Domu, dopóki nie wyeliminują spośród siebie jednej osoby. Wielki Brat był nieubłagany, a wybór mieszkańców padł właśnie na Terri. Nie obyło się jednak bez niespodzianek i Terri powróciła niebawem do programu, by po 86 dniach zostać zwyciężczynią reality show i zdobywczynią 250 tysięcy dolarów australijskich.

Zakończony w dniu dzisiejszym „Big Brother 8” to ostatnia australijska edycja „Wielkiego Brata” w stacji Ten. Program realizowany był nieprzerwanie od 2001 roku. W sumie widowisko nadawane było przez 732 dni i wzięło w nim udział 146 uczestników. Każdego roku widzowie mieli możliwość oglądania jednej edycji reality show, jednak już teraz wiadomo, że format zniknie z ekranów telewizorów na co najmniej 2 lata.

Choć rok temu o prawa do emisji „Big Brothera” wiele stacji telewizyjnych toczyło zacięte boje, a zatrzymanie praw do emisji kosztowało stację Ten grubą gotówkę, spadające wyniki oglądalności sprawiły, że szefostwo stacji zadecydowało o zakończeniu produkcji programu. Podczas wielkiego finału „Big Brother 8” wyemitowano pożegnalny materiał filmowy, w którym zaprezentowano wszystkie osiem australijskich edycji reality show. „Wielki Brat chciałby wam podziękować za towarzystwo w ciągu ostatnich 8 lat. Teraz nadszedł czas odejść. Ale pamiętajcie: Wielki Brat zawsze patrzy! To wszystko. Na razie” – powiedział głos Wielkiego Brata.

Ponieważ stacja Ten wciąż posiada wyłączne prawa do „Big Brothera”, w roku 2009 w Australii z pewnością nie powstanie żadna edycja widowiska. Obecnie producenci mają nadzieję, że uda im się powrócić z formatem w roku 2010, jeśli tylko znajdą inną telewizję zainteresowaną programem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł