Mali Giganci 3

„Mali Giganci 3” zadebiutują 5 listopada w TVN

Logo programu "Mali Giganci"

W niedzielę, 5 listopada TVN rozpocznie emisję trzeciego sezonu dziecięcego reality show „Mali Giganci 3”.

Nagrania do trzeciej odsłony programu zakończyły się na początku marca. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i Sonia Bohosiewicz, która w tej roli zastąpiła Katarzynę Bujakiewicz.

Początkowo widowisko miało być emitowane wiosną tego roku, ale stacja TVN zdecydowała przesunąć emisję na jesień. – My swoje programy robimy oczywiście dla widzów, ale czy nam się to podoba czy nie, naszymi decyzjami programowymi w dużej mierze rządzi rynek reklamowy. Dlatego też nie pokazaliśmy „Małych Gigantów” wiosną, chociaż podejmując decyzję o produkcji początkowo zakładaliśmy taki termin emisji – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Telewizja TVN rozważała również emisję produkcji w letniej ramówce. Nadawca jednak doszedł do wniosku, że to nie miałoby ekonomicznego sensu dla stacji. – Latem nie ma ani tylu widzów przed telewizorami, ani tylu pieniędzy na rynku, żeby „wyżywić” taki duży program rozrywkowy jak choćby „Mali Giganci” – komentuje Czaja.

Ostatecznie zdecydowano, że show wróci na antenę w listopadzie i będzie emitowany w niedziele o godz. 17:00. – Uznaliśmy, że to będzie bardzo dobra pora na emisję tego programu. On co prawda z założenia nie jest adresowany do dziecięcej widowni, a naszą grupą docelową są dorośli. Wiemy jednak, że czasem oglądają go rodzice z dziećmi, a dla takiej grupy ta pora jest pewnie lepsza niż prime-time, kiedy to program kończył się niemal o godz. 22:00 – informuje zastępca dyrektora programowego TVN. Poza tym pamiętajmy, że o 17:00 czy 18:00 w listopadowe i grudniowe niedzielne wieczory przed telewizorami mamy niemal tyle samo widzów co w ścisłym prime’ie – dodaje.

Zastępca dyrektora programowego TVN podkreśla, że „Mali Giganci” to program, który chętnie jest oglądany przez rodziców z dziećmi. – Naszą grupą docelową jest szeroko rozumiana grupa wiekowa 16-49. W przypadku tego programu nie szukamy jakiejś wąskiej niszy. Wiadomo, że taką produkcję z dzieciakami w głównych rolach chętniej obejrzą ludzie w wieku 25+ czy nawet 30+, którzy już sami mają dzieci, niż ci młodsi, którzy na przykład stanowią duży odsetek widzów „Azji Express” – mówi.

– Uznaliśmy, że to będzie bardzo dobra pora na pokazywanie tego programu. W listopadowe i grudniowe w niedzielne wieczory przed telewizorami mamy niemal tyle samo widzów co w ścisłym prime’ie – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Poprzedni artykułNastępny artykuł