The Wall. Wygraj marzenia

Paweł Orleański poprowadzi „The Wall. Wygraj marzenia”. Premiera 22 września

Paweł Orleański | fot. TV4

Wiadomo już, że nowy program rozrywkowy „The Wall” poprowadzi Paweł Orleański. Widowisko będzie emitowane w TVP1 od 22 września.

Format, w którym uczestnicy zagrają o milion złotych będzie emitowany w piątkowe wieczory, począwszy od 22 września

Z nieoficjalnych informacji wynika, że widowisko poprowadzi Paweł Orleański, który w ostatnich latach w Czwórce prowadził popularnonaukowy program „Galileo”. Wcześniej na antenie tej stacji był gospodarzem takich teleturniejów jak „Daję słowo”, „Przetrwanie” i „Lingo”.

W programie „The Wall” ważną rolę odgrywa wiedza zawodników, którzy odpowiadają na pytania, ale kluczową rolę odgrywa wysoka ściana u spodu której znajduje się 15 kieszeni z określonymi kwotami pieniędzy – od 1 do 100 tys. złotych. Po każdym pytaniu, ze szczytu labiryntu spada kula i odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków, które w nieprzewidywalny sposób zmieniają trajektorię kuli. Do ostatniego momentu nie wiadomo, do którego otworu umieszczonego w 15 kieszeniach wpadnie kula i jaką wskaże kwotę. Jeśli uczestnik prawidłowo odpowie na wcześniej zadane pytanie, kwota wskazana przez kulę zostanie dodana do puli wygranych pieniędzy, natomiast jeśli uczestnik poda nieprawidłową odpowiedź – kwota ta zostanie odliczona od dotychczasowej wygranej.

„The Wall. Wygraj marzenia” będzie można oglądać na antenie TVP1 w piątki o godz. 20:25, począwszy od 22 września.

Program powstaje na licencji amerykańskiego formatu „The Wall”, który zadebiutował w grudniu 2016 roku w NBC. Producentem wykonawczym polskiej wersji jest Endemol Shine Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł