Teleturnieje

TVP1 pokaże show „The Wall. Wygraj marzenia”. Milion złotych do wygrania

Logo programu "The Wall"

Jesienią w ramówce TVP1 znajdzie się nowy program rozrywkowy „The Wall. Wygraj marzenia”, w którym uczestnicy zagrają o wygraną wynoszącą milion złotych.

W programie „The Wall” ważną rolę odgrywa wiedza zawodników, którzy odpowiadają na pytania, ale kluczową rolę odgrywa wysoka ściana u spodu której znajduje się 15 kieszeni z określonymi kwotami pieniędzy – od 1 do 100 tys. złotych. Po każdym pytaniu, ze szczytu labiryntu spada kula i odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków, które w nieprzewidywalny sposób zmieniają trajektorię kuli. Do ostatniego momentu nie wiadomo, do którego otworu umieszczonego w 15 kieszeniach wpadnie kula i jaką wskaże kwotę. Jeśli uczestnik prawidłowo odpowie na wcześniej zadane pytanie, kwota wskazana przez kulę zostanie dodana do puli wygranych pieniędzy, natomiast jeśli uczestnik poda nieprawidłową odpowiedź – kwota ta zostanie odliczona od dotychczasowej wygranej.

Obecnie trwają castingi na prowadzącego show.

Według nieoficjalnych informacji program trafi do piątkowego prime-time’u TVP1 i będzie emitowany o godz. 20:00, począwszy od 22 września.

Widowisko powstanie na licencji amerykańskiego formatu „The Wall”, który zadebiutował w grudniu 2016 roku na antenie stacji NBC. Show trafił do tej pory do Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Producentem wykonawczym polskiej edycji jest Endemol Shine Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł