Wyspa przetrwania

Damian Michałowski poprowadzi „Wyspę przetrwania”

Damian Michałowski - prowadzący show "Wyspa przetrwania" | fot. Polsat

Dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski poprowadzi reality show „Wyspa przetrwania”, który jesienią będzie emitowany na antenie Polsatu.

Jesienią telewizja Polsat pokaże przygodowy reality show „Wyspa przetrwania”, w którym 16 uczestników będzie walczyć o przetrwanie na jednej z dzikich wysp archipelagu Fidżi. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwa plemiona, by następnie rywalizować w konkurencjach o nagrody i immunitet. W każdym odcinku przegrane plemię będzie musiało udać się na Radę Plemienia, podczas której jeden z graczy zostanie wyeliminowany. O tym, kto wygra i zgarnie główną nagrodę, zadecyduje jury, czyli grupa ostatnio wyeliminowanych uczestników.

Wiadomo już, że program poprowadzi dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski. Michałowski ma 29 lat i pochodzi z Zielonej Góry. Studiował w Warszawie, gdzie ukończył dwa wydziały na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji, a także Wydział Dziennikarstwa). Od 18 roku życia związany jest z rozgłośniami, najpierw zielonogórskimi – Radiem Zielona Góra i Radiem Index, następnie z Radiem TOK FM, a od 2010 roku z Radiem Zet, gdzie prowadzi popołudniowe pasmo. Dotąd nie pracował w telewizji.

– Będę trochę sędzią, trochę psychologiem, trochę doradcą, ale przede wszystkim jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym uczestników programu. To mi przypadnie rola posłańca dobrych i złych wiadomości – mówi o swojej roli Michałowski.

Wśród uczestników „Wyspy przetrwania” znajdą się m.in. hodowca bydła, architekt krajobrazu, pilot wycieczek, mechanik, księgowa czy dyrektor banku .

Zdjęcia do widowiska będą mieć miejsce między 10 czerwca a 25 lipca. Premiera planowana jest na jesień.

Program produkuje Jake Vision.

„Wyspa przetrwania” to drugi polski sezon formatu znanego na świecie pod tytułami „Survivor” oraz „Expedition Robinson”. W 2004 roku widowisko doczekało się jednego sezonu i było emitowane na antenie TVN pod tytułem „Wyprawa Robinson”. Program prowadził Hubert Urbański, a jego zwyciężczynią została Katarzyna Drzyżdzyk. Niskie wyniki oglądalności i wysoki koszt produkcji zniechęciły wtedy włodarzy stacji do produkcji kolejnej edycji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł