Bitwa na głosy 3

Klaudia Hendel z „Bitwy na głosy” walczy o życie

Klaudia Hendel w "Bitwie na głosy" | fot. AKPA

W jednym ze szpitali w Łodzi o życie walczy Klaudia Hendel, uczestniczka „Bitwy na głosy 3”. Młoda wokalistka poważnie ucierpiała w wypadku.

Do wypadku, w którym poszkodowana została Klaudia Hendel, doszło w miniony piątek na autostradzie S8 w Pawlikowicach. Piosenkarka wracała autobusem z Wrocławia, gdzie studiuje, do rodzinnej Morawicy. Kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w metalową barierę. Klaudia Hendel wraz z innymi ofiarami wypadku trafiła do szpitala.

– Dowiedziałam się, że Klaudia była przez pół godziny reanimowana i dotarła do szpitala helikopterem. Była w niezwykle ciężkim stanie, miała poważne obrażenia wewnętrzne. Lekarze wycięli jej kawałek śledziony, żołądka i wątroby, miała poobijane nerki, przebite żebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Nam powtarzali, że walczą o jej życie, o lewą rękę, że być może będą zmuszeni ją amputować. Na razie kończyna jest ukrwiona, ale zerwane zostały wszystkie nerwy oraz mięśnie – powiedziała matka Klaudii, Edyta Hendel. – Tuż po przywiezieniu do szpitala, moją córkę operowali najlepsi chirurdzy oraz ortopedzi i wszyscy do tej pory są niezwykle przejęci, walczą o nią z całych sił. Różnie się mówi o lekarzach, ale ja nie mogę powiedzieć złego słowa, bo i lekarze, i pielęgniarki są niezwykle cierpliwi, tłumaczą, jak wygląda sytuacja Klaudii – dodała.

Obecnie Klaudia Hendel przebywa w śpiączce farmakologicznej, na dniach będzie wybudzana.

Po wyjściu ze szpitala Klaudia będzie musiała poddać się długiej i kosztownej rehabilitacji. Od piątku do niedzieli na Święcie Kielc będą zbierane pieniądze mające pomóc piosenkarce w powrocie do pełni zdrowia. W niedzielę pieniądze będą zbierane podczas Nocy Świętojańskiej organizowanej przy zalewie w Łabędziowie w gminie Morawica.

Klaudia Hendel była najmłodszą członkinią wokalnej drużyny Andrzeja Piasecznego w w show „Bitwa na głosy 3”. Ekipa „Piaska” wygrała trzecią edycję show w 2012 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł