#Supermodelka Plus Size

„#Supermodelka Plus Size”: wyłoniono finałową piętnastkę

Jurorzy programu "#Supermodelka Plus Size" | fot. Polsat

Jurorzy programu „#Supermodelka Plus Size” wybrali 15 dziewczyn, które ich zdaniem mają szansę na międzynarodową karierę. Uczestniczki zamieszkały już w domu modelek i przez najbliższe tygodnie będą musiały zmierzyć się z zadaniami, które pozwolą wyłonić tę najlepszą.

Chęć udziału w programie wyraziło przeszło tysiąc dziewczyn w wieku od 18 do 28 lat, noszących rozmiar 42 i większy. Tylko 52 z nich dostało zaproszenie na castingi, które odbyły się 30 i 31 maja. Z tej grupy jury wyłoniło 15 kandydatek, które mają szansę w programie pokazać swoje największe atuty.

Na uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek, w najbliższych tygodniach czeka wiele zadań. Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Ostatecznie natomiast zweryfikują, która z dziewczyn ma największe szanse na zostanie supermodelką plus size. Na razie trudno ocenić, komu przypadnie zwycięstwo w programie, jurorzy wiedzą jednak dokładnie, kogo szukają.

– W tym zawodzie ważny jest charakter, osobowość, wyobraźnia i inteligencja – mówi Ewa Minge, projektantka i jurorka programu. – Modelka plus size ma oczywiście wzbudzać w nas tolerancję, wywołać akceptację, ale też – podobnie jak modelka w standardowym rozmiarze – zachwyt. Ważne są odpowiednie proporcje. Większy rozmiar nie oznacza zaburzeń sylwetki, nie propaguje otyłości i nie zwalnia dziewczyn z konieczności ćwiczenia i dbania o ciało – dodaje.

Program „#Supermodelka Plus Size” będzie emitowany od września w Polsacie. Łącznie pokazanych zostanie 10 odcinków.

Show oparty jest na niemieckim formacie „Curvy Supermodel”, na licencji firmy Armoza Formats. Za produkcję odpowiada Rochstar.

Poprzedni artykułNastępny artykuł