Big Brother

Kanada: finał 5 edycji „Wielkiego Brata”

Kadr z finału 5 edycji kanadyjskiego "Big Brothera" | fot. Global

18 maja w Kanadzie zakończyła się emisja 5 sezonu „Big Brothera”. W show wzięli udział nowi uczestnicy oraz All-Starsi, czyli byli mieszkańcy Domu Wielkiego Brata. Kto zwyciężył?

W „Big Brother Canada 5” wzięło udział 16 uczestników. Wśród mieszkańców znalazło się 8 nowych graczy, a także 8 powracających uczestników.

Wśród nowych uczestników znaleźli się:
– Andre „Dre” Gwenaelle
– Demetres Giannitsos
– Dillon Carman
– Emily Hawkin
– Jackie McCurrach
– Karen Singbeil
– Mark Chrysler
– William Laprise Desbiens

Wśród powracających uczestników znaleźli się:
– Bruno Ielo (uczestnik „Big Brother Canada 3”)
– Cassandra Shahinfar (uczestniczka „Big Brother Canada 4”, zdobywczyni 4 miejsca)
– Dallas Cormier (uczestnik „Big Brother Canada 4”)
– Gary Levy (uczestnik „Big Brother Canada”, zdobywca 2 miejsca)
– Ika Wong (uczestniczka „Big Brother Canada 2”)
– Kevin Martin (uczestnik „Big Brother Canada 3”)
– Neda Kalantar (uczestniczka „Big Brother Canada 2”, zdobywczyni 3 miejsca)
– Sindy Nguyen (uczestniczka „Big Brother Canada 3”)

Widowisko trwało 69 dni i było emitowane od 15 marca do 18 maja. Była to najkrótsza edycja kanadyjskiego „Big Brothera”.

W każdym tygodniu odbywały się konkurencje o tytuł Głowy Domu i o Veto. Głowa Domu zyskiwała prawo do nominacji dwóch uczestników. Z kolei zdobywca Veta będzie zdobywał szansę ułaskawienia jednej z osób (lub siebie) i tym samym zapobiegnięcia potencjalnej eliminacji. O tym, kto opuści Dom Wielkiego Brata decydowali wszyscy mieszkańcy w anonimowym głosowaniu w Pokoju Zwierzeń.

Zwycięzca „Big Brother Canada 5” został wyłoniony przez jury, czyli 9 ostatnich wyeliminowanych graczy. Zwycięzcą i zdobywcą 100 tys. dolarów kanadyjskich, tegorocznego samochodu Toyota 86 oraz 30 tys. dolarów kanadyjskich na wyposażenie mieszkania w sieci handlowej The Brick, został Kevin Martin. Na Kevina głos oddali wszyscy członkowie jury. Drugie miejsce zajęła Karen Singbeil.

Reality show prowadziła Arisa Cox.

Widowisko produkowały firmy Endemol USA oraz Insight Productions.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano jeden sezon lokalnej edycji „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Poprzedni artykułNastępny artykuł