Idol

Konflikt interesów powodem zawieszenia rozmów w sprawie reaktywacji amerykańskiego „Idola”

Keith Urban, Jennifer Lopez, Harry Connick Junior i Ryan Seacrest - jurorzy "American Idol" | fot. Fox

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że po tym jak amerykański „Idol” zniknął z anteny stacji Fox, formatem zainteresował się kanał NBC. Okazuje się jednak, że rozmowy w sprawie reaktywacji widowiska utknęły w martwym punkcie, a program będzie mógł wrócić do ramówki najwcześniej w 2019 roku.

Przypomnijmy, że „American Idol” był emitowany na antenie stacji Fox przez 15 sezonów, w latach 2002-2016. Rok temu, 7 kwietnia 2016 roku, nadano finałowy epizod „Idola”, a stacja Fox ogłosiła zakończenie produkcji.

W minionym miesiącu pojawiły się doniesienia, że licencjodawca „Idola” szuka nowego nadawcy. Reaktywacją formatu zainteresowana jest m.in. stacja NBC, która każdego roku pokazuje na swojej antenie po dwie edycje muzycznego show „The Voice”. Nieoficjalne mówiło się, że NBC chce uniknąć przesycenia rynku formatem „The Voice” i raz w roku pokazywać po jednej edycji „Idola” i „The Voice”.

Okazuje się jednak, że na drodze do przejęcia formatu pojawiły się komplikacje. NBC chciała wyemitować nowy sezon „Idola” już na początku przyszłego roku, jednak według doniesień TMZ, współwłaściciele formatu, czyli firmy FremantleMedia i Core, nie mogły dojść do porozumienia w tej sprawie.

FremantleMedia jest licencjodawcą innego programu emitowanego na antenie NBC – „America’s Got Talent” („Mam Talent!”). Między współwłaścicielami „Idola” powstał konflikt interesów. Obie firmy nie mogły dojść do porozumienia, który z dwóch programów – „America’s Got Talent” czy „American Idol” – miałby być sztandarowym programem emitowanym w NBC.

Według informacji TMZ wszelkie rozmowy w sprawie przywrócenia „Idola” zostały przerwane. Obecnie wygląda na to, że jeśli „American Idol” powróci na ekrany amerykańskich telewizorów, nie stanie się to szybciej niż w 2019 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł