Fear Factor

„Fear Factor” wróci na ekrany. Ponownie

Logo programu Fear Factor

Popularny przed laty reality show „Fear Factor”, znany w Polsce pod tytułem „Nieustraszeni”, ma ponownie trafić na ekrany amerykańskich telewizorów.

W „Fear Factor” zadaniem uczestników było zmierzyć się w walce w przerażajacych konkurencjach, które miały sprawdzić ich wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Na zwycięzcę czekało 50 tys. dolarów.

Reality show doczekał się 6 sezonów w latach 2001-2006 na antenie NBC. W latach 2011-2012 kanał zdecydował się na reaktywację widowiska, jednak w czasie nadawania „Fear Factor 7” szefostwo stacji postanowiło anulować emisję aż trzech epizodów. Najpierw wstrzymano emisję dwóch odcinków pt. „Leeches & Shaved Heads & Tear Gas, Oh My!”, w których uczestnicy mieli zagrać w koło fortuny i wykonać jedno z zadań: ogolić głowę, ogolić brwi, zrobić sobie tatuaż lub zostać potraktowanym gazem łzawiącym. Z ramówki wypadł również kolejny epizod, zaplanowany na 30 stycznia. W „Hee Haw! Hee Haw!” uczestnicy mieli spożywać oślą spermę. Ostatecznie widowisko zdjęto z anteny 12 lutego, jednak po pół roku zdecydowano pokazać widzom anulowane wcześniej epizody zatytułowane „Leeches & Shaved Heads & Tear Gas, Oh My!”. Do dzisiaj jedynym niewyemitowanym odcinkiem siódmego sezonu „Fear Factor” jest „Hee Haw! Hee Haw!”, który jednak doczekał się emisji w duńskiej stacji telewizyjnej. Ze względu na kontrowersje, nieregularny harmonogram emisji i spadek oglądalności, produkcja formatu została anulowana.

Teraz wygląda na to, że program doczeka się nowej edycji. Ruszył już casting na uczestników. Producenci poszukują dwuosobowych zespołów, które mieszkają na terenie Los Angeles (lub są w stanie dojechać). Dla zwycięzców przewidziano 50 tys. dolarów nagrody.

Oficjalnie nie ujawniono, jaki kanał zamierza emitować widowisko. Produkcją formatu zajmie się Viacom Media Networks, możliwe zatem, że reality show trafi na antenę stacji CMT, która należy do Viacom.

Poprzedni artykułNastępny artykuł