Milionerzy

„Milionerzy” z własnym chatbotem

Hubert Urbański w programie Milionerzy | Foto: TVN

W ramach promocji nowej edycji „Milionerów”, telewizja TVN uruchomiła w aplikacji Facebook Messenger chatbota – inteligentny program, z którym można zagrać w wirtualną wersję teleturnieju.

„Milionerzy” z Hubertem Urbańskim wrócili do TVN po niemal siedmiu latach nieobecności. Teraz stacja TVN zdecydowała do promocji „Milionerów” posłużyć się chatbotem – opartym na sztucznej inteligencji programem, z którym można zabawić się w teleturniej na takich zasadach, jak w telewizyjnym studio.

Na uczestników zabawy czeka 12 pytań prowadzących do głównej nagrody, progi gwarantowane 1000 zł i 40 000zł, trzy koła ratunkowe (telefon do eksperta, pytanie do publiczności i pół na pół). Zasadnicza różnica polega w tym, że w internetowej wersji zabawy można wygrać jednie wirtualne pieniądze. Zabawę „prowadzi” Hubert Urbański.

Chatbot „Milionerów” działa w aplikacji Messenger na oficjalnym fanpage’u „Milionerzy TVN” na Facebooku. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z zasięgu, który udało nam się zbudować. W tej chwili jest to prawdopodobnie najpopularniejszy bot w polskim internecie. W zabawie wzięło udział ponad 130 tys. osób, które wysłały prawie 8,5 mln wiadomości, a nowych użytkowników wciąż przybywa – mówi Joanna Górska, szef zespołu PR TVN.

Za pomysł i wdrożenie odpowiadają dom mediowy Starcom oraz Wandlee Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł