The Brain

Polsat szykuje polską wersję show „The Brain”

Logo programu "The Brain"

Telewizja Polsat pracuje nad polską edycją show „The Brain”, w którym rywalizują uzdolnieni mentalnie uczestnicy.

„The Brain” to naukowy show, który zadebiutował w 2011 roku w Niemczech. W programie występują osoby o wybitnych zdolnościach umysłu. Uczestnicy „The Brain” potrafią np. zapamiętać ciąg zaprezentowanych znaków, ułożyć kostkę Rubika bez patrzenia lub błyskawicznie wskazać różnice ułożonych obok siebie w pozornie identycznych obrazkach.

Pokazy uczestników ocenia czteroosobowe jury, a ilość punktów przyznana po występie decyduje o awansie do kolejnej rundy lub eliminacji z show. W niektórych krajach to widownia przyznaje punkty, a zaproszone do studia gwiazdy kibicują w czasie wypełniania zadań.

Licencję na produkcję programu posiada Endemol Shine Group. Do tej pory program zrealizowano w Chinach, Hiszpanii, Rosji i USA, a także we Włoszech i Francji. Format został sprzedany także do Brazylii i Argentyny.

Nie wiadomo jeszcze, czy „The Brain” trafi do wiosennej ramówki Polsatu. Wg nieoficjalnych informacji firma Endemol Shine Polska zrealizowała już próbne zdjęcia, które przedstawiono zarządowi Telewizji Polsat. Nadawca jest zainteresowany programem.

Według niepotwierdzonych informacji, o format „The Brain” starała się również Telewizja Polska. Nadawca publiczny chciał pokazać talent show wiosną tego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł