Eurovision Song Contest

Nieoficjalnie: reprezentanta na Eurowizję 2017 wybiorą sędziowie i widzowie

Logo Eurowizji 2017

W sobotę, 11 lutego 2017 roku TVP1 pokaże na żywo polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas których wybrany zostanie artysta reprezentujący nasz kraj w Kijowie.

Według nieoficjalnych informacji polskiego reprezentanta na Eurowizję 2017 wybiorą wskazani przez Telewizję Polską jurorzy oraz widzowie Jedynki w głosowaniu SMS-owym.

Zgłoszenia do eliminacji będzie można nadsyłać do 20 stycznia 2017 roku. Zasady naboru do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Koncert krajowych eliminacji zostanie zorganizowany w sobotę, 11 lutego 2017 roku w Warszawie. Wydarzenie pokaże na żywo TVP1. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas finału w Kijowie.

Przyszłoroczny, 62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 9 i 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał) przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU).

Przypomnijmy, że w tym roku po kilku latach przerwy TVP powróciła do organizowania krajowych preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Krajowe eliminacje w marcu br. wygrał Michał Szpak. Jego występ w 61. finałowym koncercie tej imprezy, który odbył się w Sztokholmie, obejrzało 6,32 mln widzów. Artysta z utworem „Colour of your life” zajął 8 miejsce.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł