Hit, Hit, Hurra!

Premierowy odcinek „Hit, Hit, Hurra!” zobaczyło 1,42 mln widzów

Jury programu "Hit, Hit, Hurra!" | fot. TVP

Wyemitowany w środę w TVP1 premierowy odcinek dziecięcego show „Hit, Hit, Hurra!” obejrzało więcej widzów, niż nadawany w tym samym czasie program „Top Chef: Gwiazdy od kuchni”. – To zapowiedź osiągnięcia 15 proc. w środowym paśmie – komentuje Jacek Kurski, prezes TVP.

Program „Hit, Hit, Hurra!” zadebiutował w TVP1 w minioną środę o godz. 20:30. Pierwszy odcinek obejrzało średnio 1,42 mln widzów, co przełożyło się na 9,61 proc. udziału w grupie 4+ i 5,95 proc. w 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. W szczytowym momencie „Hit, Hit, Hurra!” oglądało blisko 1,7 mln osób.

„Hit, Hit, Hurra!” wygrał z reality show „Top Chef: Gwiazdy od kuchni”, który Telewizja Polsat pokazywała w tym samym paśmie (od godz. 20:40). Program Polsatu obejrzało średnio 1,33 mln widzów, co dało stacji 9,2 proc. udziału w grupie 4+. „Top Chef” miał jednak lepsze wyniki w atrakcyjnej dla reklamodawców grupie 16-49 – zanotował udział na poziomie 12,29 proc.

W tym czasie TVN emitowała seriale „Na Wspólnej” i „Singielkę” oraz pierwszą część premierowego odcinka show „Azja Express”. Z kolei widzowie Dwójki oglądali seriale „Na dobre i na złe” oraz „Na sygnale”.

– Daleki jestem od triumfalizmu, ale uważam, że wyniki pierwszego odcinka „Hit, Hit, Hurra!” są potwierdzeniem słuszności wprowadzonych zmian, przede wszystkim koordynacji programowej i jasnego sprofilowania anten w kierunku walki z konkurencją. W obszarze rozrywki TVP1 wygrała z Polsatem. Będziemy kontynuować ten kierunek, ponieważ odpowiada na zapotrzebowania naszych widzów, skutecznie łącząc misję z komercją – komentuje wyniki „Hit, Hit, Hurra!” Jacek Kurski, prezes TVP.

– Przez lata pasmo w środy po „Wiadomościach” było martwe. Mając silną Dwójkę, Jedynka się poddawała i w ogóle nie walczyła o widza. Postanowiliśmy to przełamać. Uważam, że prawie 10-procentowy wynik w grupie 4+ jest zapowiedzią dojścia do 15 proc. Program będzie liderem pasma – podkreśla Kurski.

Warto dodać, że premierowy odcinek „Hit, Hit, Hurra!” osiągnął wyższe udziały niż nadawany jesienią ubiegłego roku program „Kryptonim Szef”. Pierwszy odcinek tamtego widowiska obejrzało wówczas 1,067 mln widzów, przy udziale w grupie 4+ wynoszącym 7,06 proc. „Kryptonim Szef” nie doczekał się kontynuacji.

„Hit, Hit, Hurra!” to show, którego uczestnicy mają od 9 do 16 lat. W 12 kolejnych odcinkach widzowie będą mogli podziwiać występy wokalistów, którzy zaśpiewają największe przeboje muzyczne przy akompaniamencie orkiestry, a także wystąpią w duetach z polskimi i zagranicznymi gwiazdami. W jury zasiadają Edyta Górniak, Hirek Wrona oraz Bartek Caboń. Prowadzącymi są Artur Orzech i Marta Zalewska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł