Kochanie, ratujmy nasze dzieci

Znamy szczegóły programu „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”

Czy w Polsce będzie można oglądać reality show z udziałem dzieci? | Foto: attorneygeneral.utah.gov

„Kochanie, ratujmy nasze dzieci” – taki tytuł będzie nosić polska wersja formatu BBC „Kochanie, zabijamy nasze dzieci”. Casting do programu właśnie się rozpoczął.

W jesiennej ramówce TVP2 pojawi się polska edycja formatu BBC „Kochanie, zabijamy nasze dzieci” („Honey We’re Killing The Kids”). W programie specjaliści pokażą rodzicom do czego mogą doprowadzić w przyszłości złe nawyki ich pociech.

Jak przekonuje nadawca, będzie to misyjna produkcja, promująca właściwe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, walkę z otyłością oraz zdrowy, aktywny styl życia. Bohaterami show będą rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 15 lat, które borykają się z nadwagą lub z syndromem „niejadka”.

Kamery – zaczynając od śniadania – będą towarzyszyć bohaterom cyklu przez cały dzień: w czasie, kiedy dzieci są w szkole, czy podczas zajęć pozaszkolnych. Dowiemy się jak wygląda ich dzień, jak żywią się w domu, co podjadają poza nim, jakie aktywności im towarzyszą. Rodzice otrzymają informację zwrotną, a za sprawą sugestywnej, komputerowej wizualizacji będą mieli okazję unaocznić sobie, w jakiej kondycji będzie ich pociecha, kiedy dorośnie. Następnie pod okiem specjalistów (pediatrów, dietetyków, psychologów) wdrożony zostanie radykalny „plan naprawczy”.

Domowników czeka prawdziwa rewolucja. Zmianie ulegnie nie tylko menu całej rodziny, ale również rozkład dnia, sposób spędzania wolnego czasu, a nawet przestrzeń domowa. Z dziecięcych pokoi poznikają telewizory, a w planie tygodnia znajdzie się miejsce na aktywności sportowe: grę w piłkę, wspinaczkę, pływanie, jazdę konną i inne. Zaproszeni do programu psychologowie, a także trenerzy sportowi zadbają o podniesienie samooceny dzieci. Młodzi bohaterowie będą też mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami – gwiazdami sportu albo estrady, którzy dostarczą potrzebnej im motywacji i zmobilizują w chwilach słabości lub zniechęcenia. Rodziny będą miały trzy tygodnie na wprowadzenie wszystkich zmian. Cały proces będzie przebiegał pod czujnym okiem kamer, ale przede wszystkim specjalistów ds. żywienia i zdrowia, a jego wymiernym efektem będzie sukces i nagroda w postaci nowego, lepszego stylu życia. Wszystko to w imię troski rodziców o przyszłość swoich pociech i najlepiej pojętej miłości do najbliższych.

Celem zmiany dotychczasowych nawyków będzie podniesienie jakości życia całej rodziny. Stawką – zdrowie najmłodszych, a motywacją – miłość i troska o ich przyszłość.

TVP2 rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń do programu. Aby wziąć udział w show należy wysłać zdjęcie i krótką prezentację wideo rodziny, opis problemów, z którymi borykają się najmłodsi domownicy, a także krótką charakterystykę ich stylu życia. Zgłoszenia można przesyłać do 15 sierpnia na adres mailowy: [email protected]. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 737-992-975.

Widowisko zadebiutuje na antenie Dwójki najwcześniej pod koniec października tego roku.

Program „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” to jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej.

Oryginalna wersja formatu emitowana była na antenie BBC Three. Brytyjski nadawca zrealizował cztery edycje show. Format został sprzedany do ponad 10 krajów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł