Dokumentalne

TVN Style pokaże dwa dokumenty z Magdą Gessler: „Pyszne Peru” i „Historie więzienne”

Magda Gessler | fot. TVN

Jesienią TVN Style wyemituje dwa dokumenty z udziałem restauratorki Magdy Gessler. Stacje pokaże „Pyszne Peru” oraz „Historie więzienne”.

W kwietniu tego roku Magda Gessler wraz z ekipą TVN udała się do Peru, gdzie przez kilka dni pracowała na planie filmu dokumentalnego o specjałach tamtejszej kuchni. W związku z dużą ilością nagranego materiału stacja TVN Style uznała, że należy pokazać go widzom w dwóch oddzielnych produkcjach.

Film „Pyszne Peru” to pierwotny dokument, który miał powstać z udziałem restauratorki. Widzowie zobaczą w nim, jak Magda Gessler wędruje po peruwiańskich targach, przygotowuje i spożywa lokalne dania oraz prezentuje miejscowe przyprawy i kulinaria.

Drugim filmem dokumentalnym, szykowanym przez TVN Style, są „Historie więzienne”. W Peru Magda Gessler rozmawia z Polakiem, który w tamtejszym więzieniu odsiadywał wyrok za przemyt narkotyków. Mężczyzna nie jest Peruwiańczykiem, dlatego po zakończeniu kary więzienie naliczyło mu gigantyczny rachunek za pobyt w celi. Z tego powodu bohater dokumentu nie może wrócić do Polski. Ściga go też gang narkotykowy.

Reżyserem obu filmów jest Małgorzata Łupina, zastępca dyrektora programowego ds. kanałów tematycznych Grupy TVN.

Dokumenty z Magdą Gessler widzowie TVN Style obejrzą jesienią. Na razie nie ma ustalonej dokładnej daty emisji.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł