Tylko Muzyka 11

To koniec programu „Tylko Muzyka”. Nie będzie kolejnej edycji

Logo programu Tylko Muzyka

Po niemal 6 latach emisji i 11 sezonach, Polsat zadecydował o zakończeniu produkcji programu „Tylko Muzyka”.

Logo programu Tylko Muzyka
Logo programu Tylko Muzyka

Program „Tylko Muzyka” po 11 edycjach znika z anteny Polsatu – ustalił. Jesienią w ramówce stacji muzyczny show ma zastąpić inny format telewizyjny.

O tym, że Polsat może w końcu pożegnać się z popularnym show mówiło się od kilku tygodni. W maju tego roku, podczas finału ostatniej edycji, nie ogłoszono castingów do kolejnego sezonu, co było zwyczajem w przeszłości.

Informację o zakończeniu produkcji „Tylko Muzyki” potwierdził Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu. – Program przez kilka lat cieszył się ogromną popularnością i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Postanowiliśmy jednak, że jesienią zaproponujemy widzom coś innego, a „Tylko Muzyka” być może jeszcze kiedyś powróci na antenę.

Matwiejczuk nie przekazał konkretnego powodu zdjęcia „Tylko Muzyki” z anteny. Nieoficjalnie stacja uznała, że format na razie został wystarczająco wyeksploatowany. Show nadawany było w Polsacie od wiosny 2011 roku w każdym sezonie telewizyjnym (wiosennym i jesiennym).

Ostatnio nieco trudniej było znaleźć wokalistów do udziału w „Tylko Muzyce”, a na castingach pojawiało się wielu, którzy nie osiągnęli sukcesów w innych programach tego typu. Oglądalność show spadała. 11 edycję, emitowaną od marca do maja tego roku, śledziło średnio 2 mln widzów – było to 280 tys. widzów mniej, niż zanotowała 9 edycja, emitowana wiosną zeszłego roku. Pierwszą edycję show, którą było można oglądać wiosną 2011 roku, oglądało 3,42 mln osób.

Wpływy z reklam emitowanych wokół ostatniej edycji show wyniosły 29 mln zł. Są to jednak dane cennikowe, nieuwzględniające rabatów, które wynosić mogą nawet kilkadziesiąt proc. Nie obejmują też innych modeli zakupu spotów w telewizji niż ten cennikowy.

W programie „Tylko Muzyka”, opartym na brytyjskim formacie, występowali wokaliści oraz zespoły, śpiewające lub grające na różnych instrumentach. Uczestników oceniało czteroosobowe jury, w którym zasiadali m.in. Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Wojciech „Łozo” Łozowski.

Przez 11 sezonów program prowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock.

Producentem widowiska była firma Jake Vision.

[Business Insider Polska]

Poprzedni artykułNastępny artykuł