Tylko Muzyka 11

„Tylko Muzyka 11” straciła 280 tys. widzów. Polsat przegrał z TVN i TVP1

Logo programu Tylko Muzyka

11 edycję „Tylko Muzyki” oglądało średnio 2 mln osób. To o 280 tys. mniej, niż śledziło 9 edycję show, emitowaną rok temu. Polsat w czasie nadawania programu zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym.

Logo programu Tylko Muzyka
Logo programu Tylko Muzyka

Jedenastą edycję programu „Tylko Muzyka” było można oglądać w niedziele o godz. 20:05, w okresie od 6 marca do 8 maja. Wszystkie 10 premierowych odcinków śledziło średnio 2 mln osób. Przełożyło się to na 12,66 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 12,60 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził odcinek programu z 10 kwietnia – obejrzało go średnio 2,24 mln osób.

Dla porównania, nadawana rok temu dziewiąta edycja „Tylko Muzyki” gromadziła średnio 2,28 mln widzów, a jej udział w rynku wynosił odpowiednio 14,15 proc. i 14,48 proc. Oznacza, że program stracił 280 tys. oglądających.

Polsat w czasie emisji „Tylko Muzyki 11” zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była TVP1, pokazująca kroniki sportowe, „Pogodę”, serial „Bodo” i filmy fabularne, co dało jej 14,38 proc. udziału. Drugie miejsce zajęła TVN („MasterChef Junior” i filmy; 14,13 proc.), a słabiej od Polsatu wypadła TVP2 (pasmo filmowe; 6,42 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej liderem również była TVN. Drugą lokatę zajął Polsat, a dalej uplasowały się Jedynka i Dwójka.

Wpływy z reklam emitowanych wokół „Tylko Muzyki 11” wyniosły 28,96 mln zł. Dla porównania, dziewiąta edycja zarobiła z reklam 26,54 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Zwycięzcą 11 edycji „Tylko Muzyki” została Olga Garstka.

Warto dodać, że w zakończonej edycji po raz pierwszy w historii zabrakło półfinałowych odcinków na żywo. Zamiast nich widzowie obejrzeli dwa kolejne odcinki z zapisem z castingów, a najlepsi uczestnicy programu zmierzyli się ze sobą dopiero w finale.

Polsat nie podjął jeszcze decyzji w sprawie kontynuacji show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł