MasterChef Junior

„MasterChef Junior” oglądało 2,85 mln widzów

Logo programu "MasterChef Junior"

2,85 mln widzów oglądało show „MasterChef Junior” w TVN. To o milion osób więcej, niż osiągał emitowany przed rokiem program „Mamy Cię! 4”. Stacja w czasie nadawania show była liderem rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 26,31 mln zł.

Logo programu "MasterChef Junior"
Logo programu „MasterChef Junior”

Format „MasterChef Junior” był pokazywany na antenie TVN w niedziele o godz. 20:00, w okresie od 21 lutego do 24 kwietnia. Średnia widownia wszystkich dziesięciu odcinków wyniosła 2,85 mln osób, co przełożyło się na 17,18 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 21,62 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię przyciągnął finałowy odcinek, który śledziło średnio 3,15 mln widzów, co przełożyło się na 18,81 proc. udziału.

Show oglądało o 1,01 mln widzów więcej, niż pokazywany przed rokiem w tym samym paśmie program rozrywkowy „Mamy Cię!”. Tamtą produkcję oglądało średnio 1,84 mln osób, a udział wynosił odpowiednio 10,86 oraz 13,28 proc.

– Myślę, że za sukcesem „MasterChefa Juniora” stoją przede wszystkim jego uczestnicy. Dzieci urzekły widzów nie tylko swoim niezwykłym kulinarnym talentem, ale również szczerością, poczuciem humoru i wrażliwością – tłumaczy Ewa Leja, producent programu.

TVN w paśmie nadawania „MasterChefa Juniora” była liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajęła TVP1 z udziałem na poziomie 16,35 proc., nadająca w tym czasie serwisy: sportowy i pogodowy oraz seriale „Blondynka” i „Bodo”. Podium uzupełnił Polsat (filmy fabularne i „Tylko Muzyka 11”; 10,76 proc.), a najsłabiej wypadła TVP2 (pasmo filmowe; 5,57 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej TVN była już zdecydowanym liderem, a dalej uplasowały się Polsat, Jedynka i Dwójka.

Wpływy reklamowe wokół emisji dziesięciu premierowych odcinków formatu „MasterChef Junior” wyniosły 26,31 mln zł. Pokazywany rok temu program „Mamy Cię! 4”, liczący 13 odcinków, zarobił z reklam 23,6 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

TVN jest zainteresowana kontynuacją „MasterChefa Juniora”. Druga edycja trafi prawdopodobnie na antenę stacji wiosną 2017 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł