Hell's Kitchen 5

„Hell’s Kitchen 5” stracił 230 tys. widzów. Polsat przegrywa z TVP2

Piotr Ślusarz, Wojciech Modest Amaro i Dariusz Kuźniak w programie Hells Kitchen | fot. Polsat

Piątą edycję reality show „Hell’s Kitchen” ogląda średnio 1,51 mln osób. To o 230 tys. widzów mniej, niż śledziło emitowaną rok temu trzecią edycję programu. Polsat w czasie emisji formatu zajmuje trzecie miejsce w całym rynku i drugie w grupie 16-49.

Piotr Ślusarz, Wojciech Modest Amaro i Dariusz Kuźniak w programie Hells Kitchen | fot. Polsat
Piotr Ślusarz, Wojciech Modest Amaro i Dariusz Kuźniak w programie Hells Kitchen | fot. Polsat

„Hell’s Kitchen 5” można oglądać w Polsacie we wtorki o godz. 20:05, począwszy od 1 marca. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność piątej edycji wyniosła 1,51 mln widzów. Przełożyło się to na 9,41 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 14,87 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek programu, który zgromadził przed telewizorami 1,65 mln oglądających.

Dla porównania, emitowana wiosną 2015 roku trzecia edycja reality show po trzech odcinkach gromadziła o 230 tys. więcej widzów – 1,74 mln, co przełożyło się na 10,65 proc. udziału w grupie 4+ oraz 16,91 proc. w grupie 16-49.

Polsat w czasie emisji „Hell’s Kitchen 5” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka emitująca „Barwy szczęścia” i „M jak Miłość”, co przekłada się na 32,10 proc. udziału. Druga jest TVN („Na Wspólnej” i „Singielka”; 9,67 proc.), a najsłabiej wypada TVP1 (kroniki sportowe, „Pogoda”, serial „Rozdarte serca” oraz widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych; 5,42 proc. udziału).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej Polsat jest wiceliderem. Pierwsze miejsce zajmuje Dwójka, trzecia jest TVN, a czwarta – Jedynka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł