Top Model 5

„Top Model 5” stracił 700 tys. widzów. TVN przegrywa z Polsatem

Jury programu "Top Model" | fot. TVN

Piątą edycję programu „Top Model” ogląda w TVN średnio 1,5 mln widzów – o 720 tys. mniej, niż gromadziła emitowana rok temu czwarta edycja show. TVN w czasie emisji formatu jest trzecia w grupie wszystkich widzów i druga w grupie 16-49.

Jury programu "Top Model" | fot. TVN
Jury programu „Top Model” | fot. TVN

TVN piątą edycję „Top Model” emituje w poniedziałki o godz. 21:30, począwszy od 7 września. Średnia oglądalność pierwszych trzech odcinków wyniosła 1,51 mln widzów. Przełożyło się to na 10,76 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 15,98 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej osób obejrzało drugi odcinek „Top model 5” – zgromadził on przed telewizorami 1,68 mln widzów.

Piąta edycja „Top Model” notuje zdecydowanie niższą widownię, niż emitowana rok temu czwarta odsłona formatu. Po trzech odcinkach gromadziła ona 2,23 mln widzów, a udział w rynku wynosił odpowiednio 16,71 proc. i 23,16 proc.

W paśmie nadawania piątej edycji „Top Model” TVN jest trzecia w całym rynku. Pierwsze miejsce zajmuje Polsat, nadający filmy fabularne oraz mecz Polska-Gibraltar, co dało mu 21,28 proc. udziału. Druga jest TVP2 („Kulisy M jak miłość”, „Tomasz Lis na żywo”; 15,76 proc.). Gorzej od TVN wypada TVP1 („Teatr Telewizji”, „Wielki test o Wojsku Polskim”, filmy dokumentalne; 5,79 proc.). Natomiast w grupie komercyjnej Polsat nadal jest pierwszy, a TVN zajmuje drugie miejsce.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł