MasterChef 4

„MasterChef 4” po zmianie godziny stracił 370 tys. widzów. TVN liderem w grupie komercyjnej

Jury programu MasterChef | fot. TVN

Pierwsze trzy odcinki „MasterChefa 4” oglądało średnio 2,10 mln osób. W porównaniu do poprzedniej edycji program stracił 370 tys. widzów. TVN w czasie emisji show jest wiceliderem w rynku telewizyjnym, ale w grupie komercyjnej wygrywa z konkurencją.

Jury programu MasterChef | fot. TVN
Jury programu MasterChef | fot. TVN

Czwarty sezon „MasterChefa 4” nadawany jest w TVN w niedziele o godz. 21:30, począwszy od 6 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że trzy pierwsze odcinki kulinarnego programu zgromadziły 2,1 mln widzów, co przełożyło się na 15,48 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 19,36 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek programu – obejrzało go średnio 2,14 mln osób.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku format stracił 370 tys. widzów, ale minimalnie wzrósł jego udział w rynku wśród wszystkich widzów. Pierwsze trzy odcinki trzeciej odsłony „MasterChefa” śledziło bowiem 2,47 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 15 proc. i 19,45 proc. udziału. Należy jednak podkreślić, że wówczas program pokazywany był o godz. 20:00.

TVN w trakcie emisji „MasterChefa 4” jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce zajmuje TVP1, nadająca wówczas program „Rolnik szuka żony 2” i filmy fabularne, co daje jej 16,34 proc. udziału. Słabiej od TVN wypadają Polsat („Tylko Muzyka 10” i filmy; 10,29 proc.) i TVP2 (filmy i „Paranienormalni Tonight”; 6,90 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN jest liderem, a dalej plasują się Jedynka, Polsat i Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł