Warsaw Shore 3

„Warsaw Shore 3” z mniejszą oglądalnością

Uczestnicy "Warsaw Shore 3" | fot. MTV Polska

Pierwsze 6 odcinków trzeciej edycji „Warsaw Shore” oglądało 100 tys. widzów – o 60 tys. mniej, niż drugą odsłonę reality show. Format nadal notował wyniki lepsze od średniej stacji i pokonał konkurencję. – Duża cześć fanów programu oglądała go w aplikacji MTV Play – mówi Jerzy Dzięgielewski z VIMN Polska.

Uczestnicy "Warsaw Shore 3" | fot. MTV Polska
Uczestnicy „Warsaw Shore 3” | fot. MTV Polska

„Warsaw Shore 3” było można oglądać na antenie MTV Polska w niedziele o godz. 23:00, w okresie od 29 marca do 14 czerwca. Średnia widownia premierowych odcinków reality show wyniosła 101 tys. osób, co przełożyło się na 1,25 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów oraz na 2,15 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród 6 odcinków trzeciej edycji formatu najwięcej widzów zgromadził ten nadany 7 czerwca – obejrzało go 149 tys. osób.

Pierwszę część trzeciej odsłony „Warsaw Shore” oglądało zdecydowanie mniej widzów niż poprzednie edycje formatu. Pierwszy sezon reality show, emitowany jesienią 2013 roku i zimą 2014 roku, gromadził średnio 178 tys. oglądających, przy 2,26 proc. udziału w rynku. Natomiast druga edycja, emitowana wiosną 2014 roku, przyciągała przed telewizory 160 tys. widzów i przy 1,93 proc. udziału.

W czasie nadawania premierowych odcinków „Warsaw Shore 3” stacja MTV była nadal zdecydowanym liderem wśród kanałów kierowanych dla młodzieży. Na drugim miejscu z udziałem wynoszącym 0,40 proc. uplasowała się nadająca w naziemnej telewizji cyfrowej Eska TV. Dalsze miejsca zajęły Viva Polska (0,08 proc.) i 4fun.tv (0,06 proc.). W grupie komercyjnej Eska TV była druga, ale trzecie miejsce zajęła stacja 4fun.tv.

Mimo spadku oglądalności reality show, stacja MTV Polska jest zadowolona z osiągniętych wyników. – 100 tys. widzów to faktycznie nie tak dużo jak w przypadku sezonu pierwszego i drugiego, ale też wtedy nie było MTV Play – płatnej aplikacji, dzięki której można oglądać „Warsaw Shore” w inny sposób niż na ekranie telewizora. Duża cześć widzów, największych fanów programu, wybiera tę aplikację, co powoduje, że oglądalność rozkłada się między nią a telewizję tradycyjną – mówi Jerzy Dzięgielewski, dyrektor ds. produktu i portfolio Viacom International Media Networks Polska. Podkreśla też, że dzięki nowym rozwiązaniom stacja idzie z duchem czasu i uruchamia kolejne źródło dochodów.

MTV Polska po wakacjach pokaże sześć kolejnych odcinków trzeciego sezonu „Warsaw Shore”.

Producentem wykonawczym formatu jest firma Golden Media Polska.

Od 21 czerwca w niedziele o godz. 23:00 kanał będzie nadawać program „Warsaw Shore – Oglądaj z Trybsonami”, w którym Eliza Wesołowska i Paweł „Trybson” Trybała będą komentować odcinki trzeciej edycji „Warsaw Shore”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł