Kuchenne rewolucje, Mali Giganci

Cennik TVN na kwiecień: najdroższej za spoty przy „Małych Gigantach” i „Kuchennych rewolucjach 11”

Logo programu "Mali Giganci"

W cenniku reklamowym TVN na kwiecień ceny reklam są niewiele niższe w porównaniu do ubiegłego roku. Za spoty przy niektórych programach trzeba jednak zapłacić więcej niż rok temu. Najwięcej kosztują reklamy przy „Małych Gigantach” i „Kuchennych rewolucjach 11”.

Logo programu "Mali Giganci"
Logo programu „Mali Giganci”

Biuro reklamy TVN Media zaczęło w środę sprzedaż czasu reklamowego na kwiecień. W TVN średnia stawka cennikowa na przyszły miesiąc wynosi 16,650 zł i jest niższa od ceny gwarantowanej, która wynosi 16,749 zł.

Najdroższe, podobnie jak w marcu, są reklamy przy nadawanym w sobotnie wieczory programie „Mali Giganci”. Spot kosztuje w tym przypadku nawet 57,3 tys. zł. (wszystkie podane kwoty to ceny netto spotów 30-sekundowych). W ubiegłorocznej ramówce TVN o tej samej porze nadawany był program „X Factor 4”, przy którym spoty kosztowały od 36,5 do 54,9 tys. zł.

Z kolei na reklamę przy czwartkowych „Kuchennych rewolucjach 11” trzeba będzie w kwietniu zapłacić od 39,3 do 53,7 tys. zł . To kilkanaście procent więcej niż przed rokiem – wtedy spoty kosztowały od 31,7 do 45,2 tys. zł.

Przy innych pozycjach programowych, które zadebiutowały na antenie TVN lub wróciły wraz z wiosenną ramówką, ceny reklam są następujące: „Mamy Cię! 4” – od 37,5 do 47,7 tys. zł, „You Can Dance 8” – od 26,8 do 46,4 tys. zł, „Piekielny Hotel” – od 25,2 do 28,7 tys. zł, „Project Runway 2” – od 28,5 do 33,1 tys. zł.

TVN Media od stycznia zmodyfikowała wprowadzoną rok temu nową politykę handlową, a wraz z nią tzw. cenę gwarantowaną. Za deklarację stuprocentowych zakupów z cennika, reklamodawca może otrzymać dodatkowy rabat, gdy średnia cena bloków reklamowych w TVN w danym miesiącu jest wyższa od ceny gwarantowanej.

Cena gwarantowana dla klientów kupujących tylko z cennika wynosi obecnie 16,749 zł (podczas gdy w marcu było to 18,937 zł). W kwietniu średnia cena z cennika ogłoszonego przez TVN Media dla głównej anteny wynosi 16,650 zł, czyli jest niższa od ceny gwarantowanej. Gdyby była wyższa, to ci reklamodawcy, którzy zadeklarowali 100% zakup z cennika, otrzymaliby dodatkowy rabat.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł