Mamy Cię

Nowy sezon „Mamy Cię!” stracił od startu milion widzów. TVN wiceliderem rynku

Marcin Prokop i Szymon Hołownia | fot. TVN

Pierwsze trzy odcinki powracającego po latach programu rozrywkowego „Mamy Cię!” oglądało średnio 2,7 mln widzów. TVN w czasie emisji formatu zajmuje drugie miejsce w rynku, ale widownia show spada z odcinka na odcinek.

Marcin Prokop i Szymon Hołownia | fot. TVN
Marcin Prokop i Szymon Hołownia | fot. TVN

Program „Mamy Cię! 4” pokazywany jest na antenie TVN w niedziele o godz. 20:00, począwszy od 1 marca. Średnia oglądalność trzech dotąd pokazanych odcinków wyniosła 2,66 mln osób, co przełożyło się na 15,18 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 18,01 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Widownia formatu spada z odcinka na odcinek. Pierwszy epizod przyciągnął przed telewizory 3,16 mln widzów, a trzeci zgromadził już tylko 2,08 mln oglądających. Należy jednak podkreślić, że TVP1 w tym paśmie od 8 marca rozpoczęła emisję kolejnego sezonu hitowego „Rancza” (8 marca oglądało go 6,86 mln widzów, a 15 marca – 7 mln).

Program „Mamy Cię!” przyciąga więcej widzów, niż oglądało stację TVN w tym samym paśmie rok wcześniej. Wówczas kanał pokazywał serial „Lekarze”, który oglądało średnio 2,56 mln osób, a jego udział wynosił odpowiednio 14,21 oraz 16,39 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że „Lekarze” kończyli się o godz. 21:00, a „Mamy Cię!” trwa do godz. około 21:20.

W paśmie nadawania „Mamy Cię!” TVN jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce zajmuje TVP1 z udziałem na poziomie 25,43 proc., nadająca w tym czasie „Sport”, „Pogodę”, ostatni odcinek „Ciszy nad rozlewiskiem” oraz dwa pierwsze odcinki nowego sezonu „Rancza”. Z kolei za TVN plasują się Polsat (8,50 proc.; film fabularny, koncert „Niepokonani. 35-lecie Perfectu” i pierwszy odcinek show „Tylko Muzyka 9”) oraz TVP2 (6,41 proc.; kabarety i początek serialu „Służby specjalne”). Taka sama jest kolejność stacji w grupie komercyjnej.

Program rozrywkowy „Mamy Cię!” na antenę TVN powrócił po niemal 10 latach przerwy. Zamiast Szymona Majewskiego, gospodarzami show są Marcin Prokop i Szymon Hołownia.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł