Ugotowani

„Ugotowanych 8” ogląda 1,2 mln widzów. TVN przegrywa z konkurencją

Logo programu Ugotowani

Nowy sezon „Ugotowanych” po tygodniu emisji gromadzi średnio 1,19 mln widzów. TVN w czasie emisji formatu przegrywa z konkurencją w rynku telewizyjnym, ale w grupie 16-49 pokonuje TVP1.

Logo programu Ugotowani
Logo programu Ugotowani

Średnia oglądalność pierwszych czterech odcinków „Ugotowanych 8”, wyemitowanych w okresie od 9 do 12 lutego, wyniosła 1,19 mln widzów. Przełożyło się to na 7,27 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 9,63 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Format nadawany jest od poniedziałku do czwartku o godz. 20:50.

Zdecydowanie najchętniej oglądanym odcinkiem programu w analizowanym okresie był epizod czwartkowy (1,65 mln widzów), który nie konkurował z hitowymi serialami TVP2 „M jak miłość” i „Na dobre i na złe”, które emitowane są w tym paśmie od poniedziałku do środy.

Pierwsze cztery odcinki 7 sezonu „Ugotowanych” (pokazywane w okresie od 1 do 4 września 2014 roku) śledziło średnio 1,41 mln osób, przy udziale wynoszącym odpowiednio 8,97 proc. i 11,95 proc. Obecny sezon ogląda zatem o 220 tys. widzów mniej.

W czasie emisji kulinarnego formatu TVN przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. W tym paśmie zdecydowanym liderem jest TVP2, która emituje seriale „M jak miłość” i „Na dobre i na złe” oraz filmy fabularne, co daje jej 32,33 proc. udziału. Drugie miejsce zajmuje TVP1 (różne programy; 10,18 proc. udziału). Lepiej od TVN wypada również Polsat (filmy fabularne; 9,37 proc.).

Z kolei wśród widzów w grupie komercyjnej TVN w paśmie emisji „Ugotowanych” jest trzecia. Zdecydowanym liderem również i tutaj jest TVP2, drugie miejsce zajmuje Polsat, natomiast słabiej od TVN wypada Jedynka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł