The Amazing Race 25

Finał „The Amazing Race 25”: kto otrzymał milion dolarów?

Phil Keoghan na mecie "The Amazing Race 25" | fot. CBS

Wczoraj w USA zakończyła się emisja 25 edycji „The Amazing Race”. W finale o zwycięstwo i milion dolarów walczyły trzy drużyny. Kto zwyciężył?

Uczestnicy "The Amazing Race 25" | fot. CBS
Uczestnicy „The Amazing Race 25” | fot. CBS

W kolejnym wyścigu dookoła świata, którego realizacja trwała od 31 maja do do 22 czerwca, wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Tym razem, po raz pierwszy w historii programu, uczestnicy rozpoczęli wyścig obserwowani przez publiczność. Realizacja reality show ruszyła z Times Square – samego centrum Nowego Jorku. Tego dnia mnóstwo przypadkowych osób miało okazję oglądać na żywo start nowej edycji „The Amazing Race”. Uczestnicy kolejno pojawiali się na Times Square, wysiadając z charakterystycznych żółtych taksówek. Przechodnie mieli okazję zobaczyć wszystkie drużyny, a także zdołali nagrać pierwsze minuty wyścigu.

Wśród uczestników 25 sezonu „The Amazing Race” znaleźli się m.in. surferka Bethany Hamilton oraz znani z „Survivor 23: South Pacific” Whitney Duncan i Keith Tollefson. Oboje mieli w programie mały romans, który ostatecznie zakończył małżeństwo Whitney.

W finałowym odcinku „The Amazing Racce 25” widzowie zobaczyli zmagania trzech par w walce o zwycięstwo. Ostatni etap rozegrał się w Los Angeles w USA, a o milion dolarów rywalizowali Misti i Jim, Amy i Maya oraz Adam i Bethany.

Po odwiedzeniu 4 kontynentów, 8 państw, 20 miast i pokonaniu trasy 42 tys. kilometrów, zwycięzcami „The Amazing Race 25” i zdobywcami miliona dolarów zostali Amy DeJong i Maya Warren. Na drugim miejscu uplasowali się Misti i Jim, zaś na trzecim Adam i Bethany.

Należy dodać, że 25 sezon „The Amazing Race” emitowany był w nowym dniu emisji – w piątki, stąd format zanotował duży spadek oglądalności.

Wiosną przyszłego roku stacja CBS wyemituje 26 edycję formatu. Poznaj więcej szczegółów na temat programu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł