SuperSTARcie

„SuperSTARcie” oglądało tylko 1,1 mln widzów

Logo programu "SuperSTARcie"

Muzyczny show „SuperSTARcie” oglądało jesienią w TVP2 średnio 1,1 mln widzów. Dwójka w czasie nadawania programu odntowała zdecydowanie gorsze wyniki oglądalności od innych głównych stacji. Wpływy reklamowe wyniosły 8,2 mln zł.

Logo programu "SuperSTARcie"
Logo programu „SuperSTARcie”

„SuperSTARcie” nadawane było w TVP2 w piątki o godz. 21:05, w okresie od 3 października do 5 grudnia. 10 odcinków widowiska śledziło średnio 1,07 mln osób. Przełożyło się to na 7,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 6,25 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Pierwszy odcinek programu zgromadził 1,1 mln widzów, a w ciągu kilku tygodni widownia spadała nawet do ok. 700 tys. widzów. Dopiero pod koniec edycji show zwiększył oglądalność. Najwięcej osób obejrzało odcinek z 21 listopada, który zgromadził średnio 1,48 mln widzów. Trzeba jednak dodać, że trzy ostatnie odcinki nie konkurowały z „Tańcem z Gwiazdami 15” Polsatu.

W paśmie nadawania „SuperSTARcia” Dwójka zajęła dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem był Polsat („Taniec z Gwiazdami 15” i filmy fabularne), który osiągnął udział na poziomie 18,27 proc. Drugą pozycję zajęła TVN (filmy w paśmie „Superkino”; 12,78 proc.), a trzecia była TVP1 (seriale i filmy; 9,25 proc.).

Z kolei w grupie komercyjnej liderem była TVN przed Polsatem i Jedynką.

Wpływy z reklam emitowanych wokół „SuperSTARcia” wyniosły 8,2 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

– Wyniki programu oceniamy z umiarkowanym optymizmem – mówi Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. Informuje on, że nie ma jeszcze decyzji, czy powstanie kolejna edycja show. – Powinna ona zapaść do końca tego roku – mówi Rakowiecki.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł