X Factor 4

Oficjalne oświadczenie w sprawie zawieszenia emisji „X Factor”

Jurorzy i prowadząca program X Factor | fot. AKPA

Ponad miesiąc temu Kuba Wojewódzki na swoim profilu na Facebooku ogłosił, że program „X Factor” przeszedł do historii. Teraz producenci program oficjalnie odnieśli się do tych słów.

Jurorzy i prowadząca program X Factor | fot. AKPA
Jurorzy i prowadząca program X Factor | fot. AKPA

– W związku z tym, że program „X Factor” przechodzi do historii, mała powtórka z rozrywki. Cała Góra Barwinków czyta Andrzeja Zauchę – napisał w październiku juror Kuba Wojewódzki, zamieszczając odnośnik do materiału wideo z występem byłych uczestników widowiska.

Po kilku tygodniach do słów Wojewódzkiego zdecydowali odnieść się producenci „X Factora”. – Ostatnio burzę w mediach wywołał post Kuby Wojewódzkiego na jego oficjalnym fan page’u, sugerujący, że „X Factor” przechodzi do historii. Cieszy nas nieustające zainteresowanie programem. W odpowiedzi na Wasze zapytania potwierdzamy, że program nie pojawi się w wiosennej ramówce TVN – brzmi treść oświadczenia. – Nie oznacza to jednak, że znika całkowicie. Nie wykluczamy produkcji kolejnych sezonów „X Factor” w przyszłości – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie tvn.pl.

„X Factor” obecny był na antenie TVN od wiosny 2011 roku. Stacja nadała w sumie cztery sezony muzycznego programu. Format z edycji na edycję tracił widzów. Pierwszą edycję śledziło prawie 4,5 mln widzów, a ostatnią – niespełna 2,18 mln.

W lutym tego roku, zaledwie po trzech sezonach, „The X Factor” został także oficjalnie zakończony w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną również były kiepskie wyniki oglądalności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł