Tylko Muzyka 08

Finał 8 edycji show „Tylko Muzyka”: kwartet Besides zwycięzcą

Zespół Besides w programie "Tylko Muzyka" | fot. AKPA

Ku sporemu jednak zaskoczeniu instrumentalny kwartet Besides został zwycięzcą ósmej edycji show „Must be the Music. Tylko Muzyka”. W nagrodę zespół m.in. zagra podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Zespół Besides w programie "Tylko Muzyka" | fot. AKPA
Zespół Besides w programie „Tylko Muzyka” | fot. AKPA

W finale ósmej edycji show „Tylko Muzyka” wystąpiło siedmiu wykonawców reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne: od post rocka, przez ska i punk, gitarowy rock po hip-hop i pop. Uczestnicy zaśpiewali te same utwory, co podczas odcinków castingowych.

Czwórka z nich do finału dostała się dzięki zajęciu pierwszego i drugiego miejsca w obu półfinałach (za sprawą głosów oddanych przez telewidzów). Pozostała trójka to laureaci dzikich kart od słuchaczy RMF FM (Lorein), fanów widowiska na Facebooku (Bapu) i jurorów (Cała Praga Śpiewa).

Gościem specjalnym widowiska była Indila, która zaśpiewała swój największy przebój „Derniere Danse”. Francuska wokalistka z rąk prowadzącej Pauliny Sykut-Jeżyny odebrała podwójną platynową płytę za sprzedaż debiutanckiego albumu „My World”.

Głosami telewidzów do dogrywki awansowali Marysia Markiewicz i Besides. Młoda wokalistka zaśpiewała przebój „Świat się pomylił” Patrycji Markowskiej, a instrumentalny kwartet wykonał „Linnet’s Flight” (były to numery z półfinałów).

Tuż przed godz. 22:00 Paulina Sykut-Jeżyna i Maciek Rock ogłosili, że najwięcej głosów otrzymał zespół Besides – to oni zostali zwycięzcami 8 edycji „Tylko Muzyka”. W nagrodę kwartet otrzymał 100 tysięcy zł i zaproszenie na występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie.

Wiosną przyszłego roku Polsat pokaże 9 edycję show „Tylko Muzyka”.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł