Talent shows

„Rising Star” zastąpi „X Factor”?

Logo programu Rising Star

Czy następcą „X Factor” w ramówce TVN-u będzie „Rising Star”? Ruszyły spekulacje na temat widowiska, które zastąpi dotychczasowy muzyczny show stacji.

Logo programu Rising Star
Logo programu Rising Star

Na antenie TVN nie pojawi się już nowy sezon „X Factor”. Stacja zdecydowała zakończyć produkcję – format przeszedł do historii.

Obecnie TVN pracuje obecnie nad nowym programem rozrywkowym. Spekuluje się, że może nim być „Rising Star”.

„Rising Star” to format, który powstał w Izraelu, a jego oryginalny tytuł to „HaKokhav HaBa” („The Next Star”). Reality show został spopularyzowany przez amerykańską stację ABC, która latem tego roku wyemtiowała pierwszy sezon.

Produkcja opiera się na aktywnym uczestnictwie widzów od samego początku – to widzowie, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, decydują, kto przejdzie dalej, a kto odpadnie.

Autorzy „Rising Star” jurorami nazywają właśnie widzów. W studiu natomiast zasiadają eksperci, których głos na castingach wart jest 7% glósów, a na kolejnych etapach coraz mniej. W amerykańskiej edycji ekspertami zostali Ke$ha, Brad Paisley i Ludacris.

Kluczowym rekwizytem „Rising Star” jest wielka ściana, stworzona z telebimów („The Wall”), która podnosi się i opada w zależności od tego, jak głosują telewidzowie.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł