Got Talent, Idol, The X Factor

Simon Cowell osobowością roku. Będzie walczył o powrót „The X Factor” do USA

Simon Cowell | fot. oprah.com

Prezydent USA Barack Obama, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, miliarder Rupert Murdoch i filmowy magnat Harvey Weinstein znaleźli się wśród osób, które złożyły gratulacje Simonowi Cowellowi po odebraniu prestiżowej nagrody we Francji.

Simon Cowell | fot. oprah.com
Simon Cowell | fot. oprah.com

Simon Cowell, twórca i juror programu „The X Factor”, współtwórca formatu „Mam Talent!”, były juror amerykańskiego „Idola”, właściciel wytwórni Syco, autor sukcesów m.in. One Direction, otrzymał nagrodę dla osobowości roku podczas gali MIPCOM, która odbyła się we wtorek, 14 października w Cannes.

Brytyjczyk został uhonorowany za „zmianę oblicza telewizji i muzycznego rynku”. To właśnie Cowell odpowiada za niesłabnącą na świecie modę na talent-search shows i to on kreuje kolejnych idoli nastolatków.

Podczas gali w Cannes wyemitowano wideo, w którym komplementy Simonowi prawią najbardziej wpływowi ludzie na świecie. – Simon, możesz być znany jako bad boy współczesnej telewizji, ale już od kilku dekad czynisz dobro, pobudzając brytyjski przemysł kreatywny, naszą gospodarkę i świat rozrywki. Jeśli nawet brakuje ci taktu, to bez wątpienia nadrabiasz talentem – zażartował David Cameron, premier Wielkiej Brytanii.

O talentach Simona Cowella pochlebnie wypowiedzieli się również Barack Obama, Rupert Murdoch, Oprah Winfrey, Heidi Klum, Ryan Seacrest czy Harvey Weinstein.

Odbierając nagrodę Brytyjczyk zapowiedział, że będzie walczył o powrót „The X Factor” do USA. Anulowanie programu za oceanem Cowell nazwał „błędem”.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł