The Amazing Race 25

Ruszyła emisja „The Amazing Race 25”. Program stracił 45% widzów

Uczestnicy "The Amazing Race 25" | fot. CBS

W piątek wieczorem na antenie amerykańskiej stacji CBS ruszyła emisja 25 sezonu „The Amazing Race”. Jak program poradził sobie w nowym dniu emisji?

Uczestnicy "The Amazing Race 25" | fot. CBS
Uczestnicy „The Amazing Race 25” | fot. CBS

Rozpoczęła się emisja jubileuszowej, 25 edycji „The Amazing Race”. Tym razem, po raz pierwszy w historii programu, uczestnicy rozpoczęli wyścig obserwowani przez publiczność. Realizacja reality show ruszyła 31 maja z Times Square – samego centrum Nowego Jorku. Tego dnia mnóstwo przypadkowych osób miało okazję oglądać na żywo start nowej edycji „The Amazing Race”. Uczestnicy kolejno pojawiali się na Times Square, wysiadając z charakterystycznych żółtych taksówek. Przechodnie mieli okazję zobaczyć wszystkie drużyny, a także zdołali nagrać pierwsze minuty wyścigu.

Przypomnijmy, że 13,5 roku temu w swoją podróż z Nowego Jorku wyruszyli uczestnicy pierwszego sezonu reality show.

Wśród uczestników 25 sezonu „The Amazing Race” znaleźli się m.in. surferka Bethany Hamilton oraz znani z „Survivor 23: South Pacific” Whitney Duncan i Keith Tollefson. Oboje mieli w programie mały romans, który ostatecznie zakończył małżeństwo Whitney. Obecnie Whitney i Keith są zaręczeni.

W „The Amazing Race 25” udział biorą:
– Bethany Hamilton i Adam Dirks
– Kym Perfetto i Alli Forsythe
– Amy DeJong i Maya Warren
– Lisa Thomson i Michelle Thomson
– Michael Ward i Scott Strazzullo
– Brooke Adams i Robbie E. Strauss
– Tim Tsao i Te Jay McGrath
– Isabelle Du i Dennis Hour
– Keith Tollefson i Whitney Duncan
– Misti i Jim Raman
– Shelley i Nici Porter

W pierwszym etapie nowego sezonu drużyny stanęły przed możliwością zdobycia immunitetu, który ochroni je przed eliminacją. Wystarczy, że drużyna, która przybyła jako ostatnia na linię mety przedstawi prowadzącemu uzyskany immunitet, a będzie mogła kontynuować wyścig. Immunitet będzie można wykorzystać najpóźniej przed końcem dziewiątego etapu rozgrywki.

Realizacja „The Amazing Race 25” trwała 23 dni – od 31 maja do 22 czerwca. Uczestnicy w swoim wyścigu pokonali trasę 42 tys. km.

Emisja nowego sezonu rozpoczęła się wczoraj wieczorem. Show zadebiutował w nowym dniu emisji – został przeniesiony z niedzieli na piątek, do tzw. „pasma śmierci”. Pasmo to określa się tym mianem z powodu niewielkiej widowni, jakie gromadzą emitowane w tym czasie formaty. Wiele kanałów lokuje w tym paśmie pozycje programowe, których los zdaje się być już przypieczętowany.

Niestety, „The Amazing Race 25” nie poradził sobie zbyt dobrze w nowym dniu emisji. Widowisko oglądało tylko 5,5 mln widzów, przy ratingu na poziomie 1.1 wśród widzów w wieku 18-49. To aż 45% spadek w porównaniu do niedzielnej premiery „The Amazing Race 24: All-Stars”.

Średnia oglądalność „The Amazing Race” od 10 do 22 sezonu oscylowała wokół 10-12 mln widzów. Po 23 edycji widownia zaczęła maleć. „The Amazing Race 24: All-Stars” oglądało średnio 8,22 mln osób.

Poprzedni artykułNastępny artykuł