SuperSTARcie

Znamy uczestników show „SuperSTARcie”

Uczestnicy programu "SuperSTARcie" | fot. TVP2

W nowym show „SuperSTARcie”, który ruszy z początkiem października, wystąpią m.in. Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski i Mieczysław Szcześniak. Program poprowadzą Marika i Antek Królikowski.

Uczestnicy programu "SuperSTARcie" | fot. TVP2
Uczestnicy programu „SuperSTARcie” | fot. TVP2

Dziesiątkę uczestników widowiska stanowić będą Reni Jusis, Monika Borzym, Katarzyna Wilk, Natasza Urbańska, Ramona Rey, Mieczysław Szcześniak, Rafał Brzozowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Tomasz „Titus” Pukacki i Adam Sobierajski. Każdy z nich specjalizuje się w innym gatunku muzycznym, ale wszyscy w każdym odcinku śpiewać będą utwory z jednego stylu muzycznego np. opery, rocka, musicalu, hip-hopu, popu czy big bandu.

– To bardzo ciekawy program, dlatego, że w ciągu 10 tygodni odbywamy podróż przez wszystkie gatunki muzyczne. Na chwilę spaja on operę z hip-hopem, soul z bluesem, jazz z musicalem – mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2. Jego zdaniem show ma istotny walor edukacyjny. – Każdy z artystów ma swoich fanów, być może bardziej otworzy ich na inne gatunki muzyczne – twierdzi szef Dwójki.

„SuperSTARcie” w formule przypomina nieco widowisko „Twoja twarz brzmi znajomo”, które stało się hitem Polsatu. – „SuperSTARcie” to nie jest odpowiedź na ten show, bo nasz program ma zupełnie inną ideę – podkreśla Kapuściński. Między formatami jest kilka różnic – w programie Polsatu wykonawcy są charakteryzowani na inne gwiazdy, nie ma głosowania widzów i nikt nie odpada z rywalizacji.

W jury nowego show TVP2 zasiądą Wojciech Mann, instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors oraz artysta specjalizujący się w gatunku przypisanym do odcinka. W pierwszym epizodzie, którego motywem przewodnim będzie rock, grono jurorskie wzmocni Katarzyna Nosowska. W kolejnych odcinkach jako jurorów zobaczymy Urszulę Dudziak, Kayah, WdoWĘ – Małgorzatę Jaworską, Aleksandrę Kurzak, Marię Sadowską, Halinę Mlynkovą, Wojciecha Kępczyńskiego, Dariusza „Maleo” Malejonka oraz Ireneusza Dudka. O tym, kto opadnie z odcinka, a w konsekwencji wygra program, zdecyduje jednak nie jury, ale widzowie w głosowaniu SMS-owym.

Gospodarzami widowiska będą Marika i Antek Królikowski. – Marika sama jest muzykiem i ma doświadczenie. Prowadziła „The Voice of Poland”. Zaś Antek Królikowski jest z Dwójką związany, występuje w naszych serialach – uzasadnia wybór szef TVP2.

Show realizowany będzie w oparciu o format „The Ultimate Entertainer”. Został on stworzony przez firmę Nordic World and Nice Group i pierwotnie był realizowany w 2012 roku dla norweskiej stacji NRK. W tym samym roku międzynarodowe prawa do niego odkupiła firma Endemol, która wyprodukuje też polską wersję widowiska. Do tej pory program był nadawany również w Rosji i Finlandii.

Program „SuperSTARcie” będzie można oglądać w Dwójce w piątki o godz. 21:05, począwszy od 3 października. Szef TVP2 nie boi się on konfrontacji z „Tańcem z Gwiazdami” Polsatu. – Wszędzie jest duża konkurencja. W piątek, w sobotę, w niedzielę każda stacja pokazuje to, co ma najmocniejszego. My zaryzykowaliśmy w piątki emisję nowego serialu fabularnego („O mnie się nie martw” – przyp. red.) i on się przebił – mówi szef TVP2. To właśnie po tym serialu startować będzie nowy show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł