SuperSTARcie

TVP2 pokaże nowy muzyczny show „SuperSTARcie”. Wojciech Mann w jury

"The Ultimate Entertainer"

Z początkiem października TVP2 rozpocznie emisję nowego rozrywkowego show pt. „SuperSTARcie”, w którym rywalizować będą artyści muzyczni. W jury widowiska, opartego na formacie „The Ultimate Entertainer”, zasiądzie m.in. Wojciech Mann.

"The Ultimate Entertainer"
„The Ultimate Entertainer”

W programie wystąpi 10 muzycznych gwiazd. W każdym emitowanym na żywo odcinku zaśpiewają oni piosenki z różnych muzycznych stylów – m.in. popu, rocka, jazzu, dance czy R&B, walcząc o miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty.

TVP2 poinformowała, że uczestnikami show będą m.in. Reni Jusis, Rafał Brzozowski i Katarzyna Wilk. Jacek Rakowiecki – rzecznik prasowy TVP – dodaje, że nazwiska pozostałych gwiazd jak i prowadzącego zostaną ogłoszone w drugiej połowie września.

W jury „SuperSTARcia” zasiądą: dziennikarz muzyczny Wojciech Mann (były gospodarz słynnej „Szansy na sukces”), instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors, a także artysta specjalizujący się w gatunku przypisanym do danego odcinka. W pierwszym epizodzie, którego motywem przewodnim będzie rock, grono jurorskie wzmocni Katarzyna Nosowska. W kolejnych jurorami będą m.in. Urszula Dudziak oraz Kayah. O tym, kto opadnie z odcinka, a w konsekwencji wygra program, zdecyduje jednak nie jury, ale widzowie w głosowaniu SMS-owym.

Show realizowany będzie w oparciu o format „The Ultimate Entertainer”. Został on stworzony przez firmę Nordic World and Nice Group i pierwotnie był realizowany w 2012 roku dla norweskiej stacji NRK. W tym samym roku międzynarodowe prawa do formatu zakupiła firma Endemol, która wyprodukuje też polską wersję widowiska. Do tej pory program był nadawany również w Rosji i Finlandii.

Rakowiecki podkreśla, że TVP2 nie stawia sobie za cel odebrania widzów „Twoja twarz brzmi znajomo”. – Naszym podstawowym celem jest dostarczenie dobrej, inteligentnej rozrywki dla widzów – mówi rzecznik prasowy TVP.

„SuperSTARcie” będzie można oglądać w Dwójce w piątki o godz. 21:05, począwszy od 3 października.

Finalna decyzja o emisji show zapadła w tym tygodniu. Wcześniej dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński zapowiadał, że rozważa wprowadzenie programu do ramówki dopiero wiosną 2015 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł