Ugotowani

7 sezon „Ugotowanych” gromadzi 1,4 mln widzów. TVN przegrywa z konkurencją

Logo programu Ugotowani

Po tygodniu emisji „Ugotowanych 7” program ogląda w TVN średnio 1,41 mln widzów. To mniej osób, niż śledziło rok temu serial „W-11”. TVN w czasie emisji formatu przegrywa z głównymi konkurentami w rynku, ale w grupie 16-49 pokonuje TVP1.

Logo programu Ugotowani
Logo programu Ugotowani

Od września w każdym tygodniu TVN pokazuje cztery odcinki „Ugotowanych”, a każdy z nich poświęcony jest jednemu z bohaterów danej rywalizacji i kolacji przez niego przygotowanej. Poszczególne odcinki formatu emitowane są od poniedziałku do czwartku o godz. 20:50, począwszy od 1 września.

Średnia oglądalność pierwszych czterech odcinków „Ugotowanych 7” wyniosła 1,41 mln widzów. Przełożyło się to na 8,97 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 11,95 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najchętniej oglądanym odcinkiem programu w pierwszym tygodniu nowej ramówki był ten czwartkowy, w którym ujawniono zwycięzcę rywalizacji. Zainteresował on 1,64 mln widzów.

Dotąd w paśmie „Ugotowanych” nadawano serial docu-crime „W-11 – Wydział Śledczy”. W pierwszym tygodnia września 2013 roku śledziło go 1,99 mln osób, przy udziale wynoszącym odpowiednio 13,34 proc. i 12,09 proc. Natomiast wiosną tego roku „W-11” gromadziło średnio 2,09 mln widzów, a udział serialu w grupie 4+ wynosił 13,16 proc. Z kolei w grupie 16-49 udział był niższy, niż w przypadku „Ugotowanych” wynosił 11,48 proc.

W czasie emisji kulinarnego formatu TVN przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. W tym paśmie zdecydowanym liderem jest TVP2, która emituje seriale „M jak miłość” i „Na dobre i na złe” oraz filmy fabularne, co daje jej 28,92 proc. udziału. Drugie miejsce zajmuje TVP1 (różne programy; 12,22 proc. udziału). Lepiej od TVN wypada również Polsat (filmy fabularne, „Zdrady” oraz „Na krawędzi 2”; 10,05 proc.).

Z kolei wśród widzów w grupie komercyjnej TVN w paśmie emisji „Ugotowanych” zajmuje trzecią pozycję. Zdecydowanym liderem również i tutaj jest TVP2, drugie miejsce zajmuje Polsat, natomiast słabiej od TVN wypada Jedynka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł