Utopia

Rusza emisja amerykańskiej „Utopii”: bójka, pijaństwo i napastowanie seksualne w pierwszych dniach trwania programu

Logo programu Utopia

Już dziś na antenie stacji FOX zostanie wyemitowany pierwszy odcinek amerykańskiej „Utopii”. Program jeszcze nie trafił na antenę, a już wzbudza wiele kontrowersji. Internauci byli już świadkami m.in. bójki, pijaństwa i napastowania seksualnego.

Logo programu Utopia
Logo programu Utopia

Program powstaje wg pomysłu Johna de Mola, twórcy słynnego na całym świecie „Big Brothera”. Show stanowi połączenie „Big Brothera” i „Survivor.

W reality show 15 nieznanych sobie osób stara się stworzyć tytułową Utopię – trafia na niezagospodarowane terytorium, gdzie ma za zadanie zbudować nową społeczność, mając do dyspozycji m.in. farmę i ograniczoną sumę pieniędzy.

Uczestnicy próbują zbudować nowe społeczeństwo, zaczynając od tworzenia zasad i praw. Na miejscu muszą sobie wybudować toalety, ponieważ na ogrodzonej płotem farmie znajduje się tylko wielka stodoła i narzędzia. Uczestnicy mają zapewnioną możliwość doprowadzenia wody i prądu.

W widowisku odbywają się wewnętrzne eliminacje. W każdym miesiącu społeczność ma możliwość zastąpić jednego spośród siebie nową osobą.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. prawnik, kobieta w ciąży, pastor, zwolennik poliamorii (zaangażowania w związek miłosny z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie; za zgodą i wiedzą wszystkich tworzących dany związek osób), a także bezdomny i bezrobotny były diler narkotyków.

Realizacja formatu rozpoczęła się 29 sierpnia. Już pierwszego dnia internauci uzyskali możliwość śledzenia bohaterów na żywo za pomocą przekazu live.

Podczas pierwszego tygodnia internauci mieli już okazję być świadkami bójki, pijaństwa i napastowania seksualnego, a dwie osoby są już poza programem – to wszystko miało miejsce zanim reality show w ogóle zadebiutował na antenie.

TZM donosi, że jedna z kobiet, Andrea Cox, została wykluczona z udziału po tym jak złamała zasady i przemyciła telefon. Będąc odseparowaną od świata zewnętrznego i oczekując w hotelu na rozpoczęcie programu, Andrea śledziła w Internecie informacje o innych uczestnikach.

Z kolei pierwszego dnia trwania „Utopii” inny z uczestników – Josh Johnston, będąc pod wpływem alkoholu napastował seksualnie jedną z zawodniczek. Kolejnego dnia grupa zdecydowała, że Josh może zostać w programie.

Na planie nie zabrakło także innych incydentów. Niektórzy z graczy trafili do szpitala po tym jak doświadczyli odwodnienia i głodu, a jeden z zawodników – Dave „5th Avenue” Green, opuścił program w wyniku sprzeczki po zaledwie 8 dniach.

Format zadebiutuje na antenie stacji FOX w niedzielę, 7 września. Kolejne odcinki będzie można oglądać we wtorki i w piątki.

Poprzedni artykułNastępny artykuł