Talent zgłoś się!

TVP wyemituje nowy show „Talent, zgłoś się!”

Logo programu "Talent zgłoś się!"

TVP1 pokaże swoim widzom nowy program talent-search show, w którym dla zwycięzcy przewidziano milion złotych. W jury zasiądą Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski. W odcinkach finałowych do grona oceniających dołączy również Marek Kondrat.

Logo programu "Talent zgłoś się!"
Logo programu „Talent zgłoś się!”

W październiku telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję nowego programu pt. „Talent, zgłoś się!”, w którym promowane będą wynalazki i innowacyjne projekty naukowe. W finale uczestników oceni Marek Kondrat, a zwycięzca otrzyma około milion złotych.

Castingi do programu, które wyłonić mają 40 uczestników, ruszą w połowie września. Odbędą się one w czterech polskich miastach: 13 września w Katowicach, 20 września w Gdańsku, 4 października w Poznaniu oraz 11 października w Warszawie. Twórcy formatu poszukiwać będą wynalazców, których pomysły z powodu braku pieniędzy nie mogą być realizowane. Do udziału w programie zapraszani są również naukowcy prowadzący innowacyjne projekty.

Cała czterdziestka na rozwijanie swojego pomysłu otrzyma po 5 tys. zł nagrody gwarantowanej. W każdym odcinku uczestnicy będą prezentować wynalazki jurorom, a kamera towarzyszyć im będzie przy codziennej pracy, np. w laboratorium. Jury zdecyduje wspólnie, którzy uczestnicy odpadną na danym etapie gry.

Projekty oceni jury w składzie: Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski. Umowy ze wszystkimi jurorami zostały już podpisane. Od strony fachowej pomysłom przyglądać będzie się grono eksperckie, m.in. rektorzy i dziekani wydziałów z polskich uczelni wyższych, a także znani naukowcy, ekonomiści i przedsiębiorcy. W odcinkach finałowych do grona jurorów dołączy również Marek Kondrat.

Wyboru najlepszego projektu dokona kapituła sędziowska. Uczestnik, który wygra „Talent, zgłoś się!” otrzyma nagrodę pieniężną bliską miliona złotych, która ma być przeznaczona na rozwinięcie zgłoszonego przez niego pomysłu, np. pokrycie opłaty patentowej. – Nie będzie głosowania SMS-owego, bo chcieliśmy uniknąć sytuacji, kiedy o wygranej zadecyduje ciekawy sposób prezentacji. Nam chodzi o ideę – mówi osoba pracująca przy formacie.

Po zakończeniu „Talent, zgłoś się!” TVP będzie utrzymywać kontakt z uczestnikami i sprawdzać, w jakim kierunku podążają prace nad ich wynalazkami.

Twórcami formatu są Tomasz Góralski i Konrad Smuga, który zajmie się jednocześnie reżyserią widowiska. Telewizja Polska produkuje program samodzielnie, a z ramienia stacji producentem jest Mirosław Lasota. Wszystkie odcinki poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka.

„Talent, zgłoś się!” ruszy 14 października i będzie emitowany we wtorki o godzinie 20:25. TVP1 przygotuje jedenaście odcinków widowiska, trwających około 50 minut.

Program jest tworzony we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz ING Bankiem Śląskim, które ufundowały nagrody pieniężne dla uczestników.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł