The Amazing Race: Australia

Będzie trzecia edycja „The Amazing Race Australia”: Australia kontra Nowa Zelandia

Logo programu The Amazing Race Australia v New Zealand

Po długim czasie oczekiwania widzowie będą mogli zobaczyć trzecią edycję reality show „The Amazing Race Australia”. Tym razem będzie to walka o zwycięstwo między uczestnikami z Australii i Nowej Zelandii.

Logo programu The Amazing Race Australia v New Zealand
Logo programu The Amazing Race Australia v New Zealand

Pierwsze dwie edycje australijskiego „The Amazing Race” emitowane były w 2011 i 2012 roku. W sierpniu 2012 roku ogłoszono, że powstanie trzeci sezon formatu – rozpoczęto nawet poszukiwania uczestników. Niestety, kryzys finansowy skutecznie uniemożliwił realizację kolejnej odsłony reality show.

Dlatego w 2013 roku stacja telewizyjna 7 zastąpiła „The Amazing Race” tańszym w produkcji formatem – odświeżoną wersją reality show „The Mole” („Agent”), która jednak nie odniosła sukcesu.

W październiku 2013 roku ogłoszono wznowienie prac nad trzecim sezonem „The Amazing Race”. Realizacja zdjęć rozpoczęła się w marcu tego roku.

Trzecia edycja nosić będzie tytuł „The Amazing Race Australia v New Zealand”. W show udział weźmie 10 dwuosobowych drużyn, które będą się ścigać dookoła świata. Wśród uczestników znalazło się 5 drużyn z Australii i 5 drużyn z Nowej Zelandii.

Łącznie zawodnicy odwiedzą 6 kontynentów, 10 państw i pokonają trasę 90 tys. kilometrów – będzie to trzeci najdłuższy wyścig w historii programu na całym świecie.

Dla zwycięzców przewidziano 250 tys. dolarów nagrody.

Premiera reality show odbędzie się 22 lipca.

Poprzedni artykułNastępny artykuł