Big Brother

USA: ruszyła emisja 16 edycji „Big Brothera”

Julie Chen | fot. CBS

Za nami dwudniowa premiera 16 edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Dwie Głowy Domu, czterech nominowanych i Drużyna Ameryka – w tym roku na uczestników i widzów czeka mnóstwo zmian i zwrotów akcji.

Julie Chen | fot. CBS
Julie Chen | fot. CBS

Rozpoczęła się emisja 16 edycji amerykańskiego „Big Brothera”. W piątek, 20 czerwca 16 nowych uczestników wprowadziło się do Domu Wielkiego Brata. W środę, 25 czerwca i w czwartek, 26 czerwca widzowie programu mogli relację z tego wydarzenia.

Tak jak w poprzednich edycjach „Wielkiego Brata”, uczestnicy show będą mogli zakładać sojusze, tworzyć strategie i eliminować swoich rywali, by ostatecznie jedna osoba została zwycięzcą i wygrała pół miliona dolarów.

W nowym sezonie na uczestników i widzów czeka jednak wiele zmian i zwrotów akcji. W każdym tygodniu wyłoniona zostanie nie jedna, a dwie Głowy Domu. Każda Głowa Domu nominuje dwie osoby do opuszczenia programu, co oznacza, że każdorazowo do odejścia wytypowane będą cztery osoby.

Dodatkowo w każdym tygodniu uczestnicy rozegrają zupełnie nową konkurencję Battle of the Block, która drastycznie wpłynie na zmianę sił. Dwie osoby nominowane do odejścia przez jedną Głowę Domu zmierzą się w pojedynku z dwiema osobami nominowanymi przez drugą Głowę Domu.

Dwójka nominowanych, która zwycięży w pojedynku, nie tylko zdobędzie immunitet, ale też zdetronizuje Głowę Domu, która wskazała ich do odejścia. Oznacza to, że osoba, która była Głową Domu, może nagle stać się osobą nominowaną, a następnie wyeliminowaną z programu.

W nowym sezonie widzowie programu zyskali także znaczący wpływ na przebieg rozgrywki – a to za sprawą nowego interaktywnego elementu gry zwanego Drużyna Ameryka. Widzowie „Big Brothera” w cotygodniowych głosowaniach wybiorą trzech uczestników, którzy staną się członkami sojuszu Drużyna Ameryka. Będzie to sojusz wybrany i kontrolowany przez widzów. Członkowie drużyny wezmą udział w sekretnych misjach mogących zmienić przebieg gry. Za każdą pomyślnie wykonaną misję każdy członek sojuszu otrzyma 5 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy amerykański „Big Brother” realizowany jest w jakości HD. Uczestników śledzi 76 kamer i podsłuchuje ponad 100 mikrofonów.

Kolejne odcinki reality show można oglądać w środy, czwartki i niedziele. W każdy czwartek nadawany będzie odcinek na żywo, podczas którego jeden z graczy zostanie wyeliminowany.

Finał „Big Brothera 16” odbędzie się we wrześniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł